Infinix v ČR. Infinix vlétl v roce 2022 na český trh a začal rychle získávat první zákazníky. Zásadní bylo uvedení smartphonu NOTE12 PRO, který nabízí skvělý poměr cena/výkon. Recenzenti nešetřili chválou a uvedení vlajkové lodi ZERO Ultra podpořilo růst podílu Infinixu na trhu. Do roku 2023 míří Infinix s plánem uvést nové modely a posílit svou pozici v Česku i na Slovensku.

Do letošního léta byla značka Infinix v Česku a na Slovensku poměrně neznámá. Přitom v Asii a Africe jde o jednoho z velkých hráčů, který prodává miliony smartphonů ročně. Situace se změnila v červnu, kdy se oficiálně začaly prodávat základní telefony řady HOT. Opravdový útok na české obchody však začal až s nástupem smartphonů NOTE 12 PRO. Příznivé recenze chválící kvalitní výbavu a výbornou cenu lemovaly první kroky expanze čínského výrobce.

“Naším cílem bylo v roce 2022 vybudovat základní povědomí o značce a dostat se minimálně k 1% trhu. To se nám povedlo. Myslím, že jsme si vybudovali dobrou pozici pro další růst,” uvádí Lukáš Knotte, generální ředitel Infinix pro Českou republiku a Slovensko. “V roce 2023 chceme pokračovat v tomto tempu. Naše zařízení nabízejí skvělý poměr cena/výkon, což nám výrazně pomáhá v dosažení cílů.”

“Český zákazník je docela náročný. Ví, co chce a má přehled. Nemá proto smysl ho zavalit výběrem z desítek různých modelů, které se budou prodávat po kusech. Věřím, že z našeho portfolia přinášíme do Česka to nejlepší a čísla to potvrzují,” říká Knotte.

Infinix v ČR – nové modely

Na začátku roku 2023 Infinix plánuje uvést na trh nové modely. “Předpokládáme, že bude sílit tlak na cenu a zákazníci budou nákupy zvažovat mnohem víc, než dříve. Máme některé unikátní vlastnosti, jako třeba superrychlé nabíjení 180W, nebo upravené prostředí pro hráče mobilních her, takže se opravdu nebojím, že by se nové telefony neprodávaly. Cíle pro rok 2022 jsme splnili a pokud nás v roce 2023 nic nepřekvapí, dojdeme si i pro 3% podíl na trhu,” věří Knotte.

Infinix je rychle se rozvíjející technologický brand, jenž vznikl v roce 2013. Jeho hlavní cílovou skupinou je mladší generace, které nabízí výkonná, cenově dostupná a skvěle vybavená chytrá zařízení. Produkty Infinix disponují nejmodernějšími funkcemi, jež uživatelé v současné době hledají v chytrých telefonech.

Superrychlé nabíjení, pokročilé kamery vybavené umělou inteligencí nebo displeje s vysokým rozlišením. To všechno se skrývá v balení za velmi příznivé ceny, což umožňuje mnoha lidem využívat tyto přednosti v jejich běžném digitálním životě.

Infinix kóduje DNA svých mobilních zařízení především pro generaci Z, jež má ráda kombinaci módního stylu s moderními technologiemi. Všechny smartphony výrobce mají jedinečný stylový design a jsou přizpůsobeny trendům převládajícím mezi mladými lidmi po celém světě.