Značka Realme plánuje na 5. ledna/januára představovačku, na které uvede novou nabíjecí technologii se závratným výkonem 240 W. Nu a vzhledem k tomu, že tipaři už nějakou dobu avizují, že právě toto super rychlé nabíjení podporuje telefon Realme GT Neo 5 je pravděpodobné, že společně s novou technologií bude debutovat i tento stroj. Jde o prémiový telefon s celkem jednoduchým, ale přesto zajímavým designem, a tipaři také očekávají, že nebude nijak extrémně drahý.

Co zatím o Realme GT Neo 5 víme

Z předchozích zpráv víme, jak telefon Realme GT Neo 5 vypadá, a to díky renderovaným obrázkům designéra OnLeaks. A vlastně víme i o tom, že telefon podporuje 240 W nabíjení. Obé nyní potvrdila upoutávka na čínské síti a zároveň upozorňuje na některé další specifikace. Není ale zřejmé, zda jde o oficiální upoutávku a nebo jen o práci některého z fanoušků. Ale parametry uvedené v teaseru celkem dávají smysl.

Opět zde vidíme informaci o tom, že telefon Realme GT Neo 5 podporuje rychlé nabíjení s výkonem 240 W. Nově zde je ale info o procesoru, který si výrobce vybral pro svůj nový model. Je jím čipset Snapdragon 8+ Gen1, takže o dostatek výkonu opravdu nouze nebude. Navíc se chystaný stroj dostane na úroveň letošních vlajkových lodí a může konkurovat nedávno uvedenému Redmi K60.

Kromě toho upoutávka avizuje i primární snímač hlavního fotoaparátu, kterým je 50 MPix senzor Sony IMS890 s podporou optické stabilizace obrazu. Stejný snímač mají například i telefony Oppo Reno 9 Pro Plus a Oppo Find N2. Informace o tomto snímači je ale trochu zavádějící, protože přece jen model Realme GT Neo 5 má být levnější než zmíněné telefony Oppo. Proto ji berme s rezervou. Další dva snímače hlavního fotoaparátu jsou zřejmě 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv, nebo 2 MPix snímač pro zachycení hloubky ostrosti. A od tipařů v neposlední řadě víme i to, že GT Neo 5 půjde na trh ve dvou verzích. První verze má baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou 150 W nabíjení. Druhá verze má akumulátor s kapacitou 4600 mAh a 240 W nabíjením. Obě baterie jsou dvoučlánkové.