Značka Poco na sebe upoutala pozornost před pár lety, kdy uvedla skutečně výjimečný telefon Pocophone F1. Fanoušci o něj projevili tak obrovský zájem, že jeho prodeje vyšroubovali k hvězdným výškám a titul “Zabiják vlajkových lodí” mu náležel po právu. To ale bylo v roce 2018 a od té doby už Poco podobný úspěch nezopakovalo. Značka se v podstatě přeorientovala na produkci přeznačených telefonů společnosti Redmi, ale i přesto se jí daří docela slušně. A čím nás překvapí v příštím roce? Hned z kraje roku 2023 to prý budou modely Poco X5 5G a Poco C50.

O telefonu Poco C50 se už nějakou dobu mluví s tím, že tipaři odhadovali jeho příchod na indický trh ještě v tomto roce, konkrétně v listopadu/novembri. Něco se ale zřejmě nepovedlo. Telefon totiž na své uvedení pořád čeká. Podle nových informací jej ale výrobce údajně představí už 3. jedna/januára. Proslýchá se i to, že opět půjde o přeznačený telefon Redmi, tentokrát prý Redmi A1+.

Odhadované specifikace modelu Poco X5 5G

O telefonu Poco X5 5G se zatím tipaři zmiňovali jen velmi okrajově. Model má za sebou certifikace BIS a FCC a nyní i certifikaci NBTC. Jde tedy o globální telefon. A podle všeho se zdá, že ani tento telefon nebude úplný originál. Spekuluje se, že je to přejmenovaný Redmi Note 12 5G. Tyto úvahy nejsou úplně od věci, protože Redmi některé své telefony posílá na globální trhy právě pod značkou Poco a díky tomu má Poco na globálním trhu celkem slušný počet fanoušků.

Na to, že je Poco X5 5G globální verzí modelu Redmi Note 12, odkazuje i kódové označení 22111317PG, se kterým telefon prošel thajskou certifikací NBTC. Pokud jsou tedy odhady tipařů správné, dočkáme se zřejmě 6,67 palcového AMOLED displeje s rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále pak procesoru Snapdragon 4 Gen, 5000 mAh baterie s 33 W nabíjením a duálního hlavního fotoaparátu. Není prý ale vyloučeno, že Poco X5 5G nakonec bude rebrandingem čerstvě uvedeného telefonu Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition. Vzhledem k tomu, že telefon Poco může debutovat také na začátku příštího roku očekáváme, že podrobnější informace o něm se na síti objeví už brzy.