Snad si ve víru vánočních svátků vzpomenete na předvánoční odhady tipařů, že telefony řady Redmi K60 výrobce představí ještě před koncem letošního roku. Je sice pravda, že jsme je považovali spíš za spekulaci, ale valná většina výrobců chytrých telefonů se své novinky snaží uvést co nejdřív. U nás v redakci jsme se rozhodli, že se prostě necháme překvapit a počkáme si na to, až Redmi potvrdí termín své prezentační akce. A jak se říká, “kdo si počká, ten se dočká”.

A ano, dočkali jsme se. Redmi těsně před vánočními svátky oficiálně potvrdilo termín představení telefonů řady Redmi K60. Na svém čínském Weibo účtu zveřejnili upoutávku, která avizuje příchod telefonů K60 na čínský trh. Představovačka je naplánovaná na 27. prosince/decembra na 19 hodin tamního času. Z upoutávky také vyčteme, že v řadě jsou tři telefony a samozřejmě se Redmi nebojí pochlubit tím nejvyšším modelem, Redmi K60 Pro, kterého označilo jako “nemilosrdnou vlajkovou loď” a “krále výkonu”.

Proč v řadě Redmi K60 chybí herní model

A když už mluvíme o “králi výkonu”, nelze nevzpomenout na telefon Redmi K50 Gaming, který byl vlajkovou lodí série K50. A jedním dechem dodáme, že v řadě Redmi K60 se herního modelu nedočkáme. I to už šéf Redmi, pan Lu Weibing, potvrdil. Nejvyšším modelem v řadě totiž je Redmi K60 Pro. Tento telefon pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. Model K60E pak dostane čipset Dimensity 8200 a model K60 pohání Snapdragon 8+ Gen1. Všechny telefony tak nabídnou svým uživatelům dostatek výkonu pro hraní her a také pro běžné používání. Proto si šéf Redmi myslí, že speciálního herního modelu v sérii není zapotřebí.

V této chvíli se ale stále bavíme o telefonech Redmi K60, které výrobce představí na čínském trhu. A jak to bude na globálních trzích? Tady se telefonů K60 dočkáme až v příštím roce. Co se dalších podrobností týče, spekuluje se zatím o tom, že standardní model se za hranice Číny podívá s obchodním názvem Poco F5 5G. Ale to nás vlastně nepřekvapí, protože přejmenování telefonů Redmi pro globální trhy je celkem už běžnou záležitostí.