Značka Red Magic se orientuje na produkci herních telefonů. Nutno říci, že v poměrně silné konkurenci se jí daří a získala si celkem rychle slušnou řadu fanoušků. Na začátku letošního roku představila dva modely Magic 7 a Magic 7 Pro s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen1 a v létě je následovaly modely Magic 7S a 7S Pro s čipsetem Snapdragon 8+ Gen1. Nu a vzhledem k tomu, že další vlajkový čipset, Snapdragon 8 Gen2, je už nějakou dobu na světě, očekáváme také vydání herního telefonu Red Magic 8 Pro.

Kdy dorazí herní Red Magic 8 Pro?

Telefon Red Magic 8 Pro získal v posledních týdnech čínské certifikace 3C, Tenaa a MIIT, které potvrdily některé z jeho specifikací. Zároveň jsou také předzvěstí brzkého uvedení tohoto herního stroje na čínském trhu. Výrobce s potvrzením termínu představovačky příliš nespěchal a zveřejnil ho teprve včera na čínském Weibo. Z upoutávky je zřejmé, že uvedení v Číně proběhne 26. prosince/decembra v 15 hodin tamního času, ovšem předběžné objednávky už běží.

Teaser avizující příchod telefonu Red Magic 8 Pro také ukazuje, že i tento model má herní design jako jeho předchůdci. Displej je plochý stejně jako hrany zařízení. Na jedné z nich jsou dvě herní tlačítka. Na trh půjdou dvě verze, jedna s průhledným zadním panelem a její obchodní název bude zřejmě Red Magic 8 Pro Plus. Verze s neprůhlednými zády pak bude Magic 8 Pro.

A jak je na tom chystaný telefon se specifikacemi? Podle certifikačního výpisu Tenaa má 6,8 palcový OLED displej s rozlišením 2480 × 1116 pixelů. V displeji chybí “díra” pro přední kameru, což zvětšilo jeho užitnou plochu. O selfie kameru ale nepřijdeme, protože leží pod obrazovkou. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. Procesor Snapdragon 8 Gen2 doplní 8/12/16 GB operační paměti a 256/512 GB a 1 TB interního úložiště. Baterie má u první verze telefonu kapacitu 5000 mAh a u druhé 6000 mAh. V obou případech ale podporuje rychlé nabíjení s výkonem 165 W. Rozměry telefonu jsou 163,98 × 76,35 × 8,9 mm při hmotnosti 228 gramů. Operačním systémem je Android 13 s herní nadstavbou RedMagic.