Od včerejška víme, že se chystá globální představení vlajkového telefonu OnePlus 11. Je naplánované na 7. února/februára příštího roku, takže máme stále dost času na to, abychom se o jeho specifikacích dozvěděli co nejvíc. Design hlavního fotoaparátu už v podstatě výrobce potvrdil a je také jasné, že telefon dostane procesor Snapdragon 8 Gen2. Nu a vzhledem k tomu, že telefon má za sebou už i benchmarkové testy na platformě Geekbench, podíváme se s jakým čipsetem byl otestovaný.

OnePlus 11 opravdu pohání procesor Snapdragon 8 Gen2

Telefon OnePlus 11 figuruje v testovacím výpisu pod kódovým označením PHB110. Testy prošel s osmi jádrovým procesorem s označením Katama. Čipset má jedno jádro taktované na 3,19 GHz, tři jádra s taktem 2,02 GHz a čtyři jádra s taktem 2,80 GHz. Výpis také zmiňuje GPU Adreno 740. Z toho všeho je jasné, že jde skutečně o prémiový čipset Snapdragon 8 Gen2.

Dále vidíme, že OnePlus 11 měl při testech 16 GB operační paměti a běžel na systému Android 13. Počítáme ale i s operační pamětí 8 GB a 12 GB a v případě systému i s nadstavbou OxygenOS 13. Co se výsledného skóre týče, tak v Single-core testu telefon nasbíral 1493 body a ve více jádrovém testu pak 5112 bodů. To je tedy velmi slušný výsledek.

V rámci dalších specifikací očekáváme 6,7 palcový zakřivený AMOLED displej s rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 100 W. U hlavní kamery se spekuluje o 50 MPix snímači Sony IMX890, 32 MPix teleobjektivu a 48 MPix širokoúhlém objektivu. Přední kamera má 32 MPix. O optiku se opět postará společnost Hasselblad. Snímač otisků je integrovaný do obrazovky a neměly by chybět ani stereo reproduktory s Dolby Atmos. Počítáme s tím, že výrobce už brzy potvrdí další ze specifikací.