Telefony řady Samsung Galaxy S23 jsou pěkně dlouho v kurzu a hledáčcích tipařů. Samozřejmě jako vždy jde o vlajkové telefony a pro nás, evropské fanoušky se mohou stát ještě přitažlivějšími než kdy dřív. Je už v podstatě jasné, že tentokrát je Samsung pošle na všechny trhy jen s procesorem Snapdragon 8 Gen2. Navíc představovačka Galaxy Unpacked se pomalu ale jistě blíží. Podle informací z minulého měsíce ji prý Samsung plánuje na začátek února/februára 2023.

Proč se opozdí uvedení telefonů Samsung Galaxy S23?

To tedy platilo ještě před pár týdny. Nyní se ale začínají na síti objevovat spekulace, že Samsung akci Galaxy Unpacked odložil. Ne sice nějak výrazně, ale jen o pár týdnů a na uvedení dojde kdykoli od poloviny do konce února. Na Twitteru to tvrdí tipař, který si říká @TheGalox s tím, že tím hlavním důvodem pro odklad je rozhodování o konečné ceně chystaných telefonů. Cena je totiž to, co navnadí ke koupi a pro poměrně dost potenciálních kupců je zásadní. A je asi jedno, jestli jde o telefony ze základní, střední a nebo prémiové třídy.

Je proto jasné, že se Samsung snaží o to, aby cenu jednotlivých modelů řady Samsung Galaxy S23 vyladil tak, aby reagovala na konkurenci a na ekonomiku jednotlivých trhů. A samozřejmě důležitým faktorem je i aktuální poptávka. Tipař možná lehce ironicky naznačuje, že on má o jednotlivých cenách jasno a navrhuje 799 dolarů za standardní model, 899 dolarů za model Galaxy S23 Plus a 1199 dolarů za model Ultra. Ovšem těžko říci jaké představy o cenách má v této chvíli výrobce.

Každopádně počkejme, zda a kdy Samsung oznámí, že akci Galaxy Unpacked odkládá. I když by se mohlo zdát, že únor příštího roku je ještě daleko, fanoušci a potenciální kupci telefonů Samsung Galaxy S23 jsou už netrpěliví. Dnes ještě o to víc, protože i společnost OnePlus oznámila, že svůj vlajkový stroj OnePlus 11 globálně uvede už 7. února. Takže zdá se, že jeden z konkurentů Samsungu má o ceně jasno a je připraven.