O telefonu OnePlus 11 se hovoří už pěkně dlouho a před třemi dny dokonce výrobce v krátkém promo videu potvrdil vzhled jeho hlavního fotoaparátu. Specifikace telefonu zatím ale odhadují jen tipaři, přesto se zdají být reálné. A tak snad jediné, co nám ještě chybí, je potvrzení termínu představení.

OnePlus 11 se představí na akci “Cloud 11”

Ovšem dnes už víme, že OnePlus 11 bude debutovat globálně na speciální akci “Cloud 11”. Informace o představovačce a potvrzení termínu už najdeme na oficiálních stránkách společnosti OnePlus. V upoutávce je uvedeno, že prezentační akce proběhne v Indii v Novém Dillí, a to 7. února/februára 2023. Společně s telefonem dojde také na uvedení sluchátek OnePlus Buds Pro 2. Název akce “Cloud 11” evokuje, že představovačka proběhne online. Ale není tomu tak. Na akci budou fyzicky přítomni jak zástupci společnosti OnePlus, tak i novináři, fanoušci a odborná veřejnost.

Víc se zatím na upoutávkové stránce nedozvíme, ale přece jen zde najdeme jednoduché avízo, že na fotoaparátu telefonu OnePlus 11 se opět podílela švédská firma Hasselblad a je zde potvrzený také návrat ikonického posuvného tlačítka Alert Slider. Co se týče sluchátek OnePlus Buds Pro 2, najdeme zde jejich jednoduchý nákres, který naznačuje, že sluchátka jsou bezdrátová a designem výrazně připomínají model OnePlus Buds Pro. Popisek u nákresu naznačuje, že se dočkáme vylepšené reprodukce zvuku ve stereo kvalitě.

Další z parametrů, který výrobce u telefonu OnePlus 11 potvrdil, je procesor Snapdragon 8 Gen2. Ale s tím jsme asi všichni počítali. V rámci pamětí zde zřejmě najdeme až 16 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Tipaři očekávají i 6,7 palcový AMOLED displej s QHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 100 W. U hlavní kamery se spekuluje o 50 MPix snímači Sony IMX890, 32 MPix teleobjektivu a 48 MPix širokoúhlém objektivu. Přední kamera má 32 MPix a operačním systémem je Android 13 s nadstavbou OxygenOS 13.