Společnost OnePlus letos slaví své 9. výročí. V souvislosti s oslavami uspořádala 17. prosince/decembra akci. Před ní tipaři poměrně čile spekulovali, že se zde objeví vlajkový telefon OnePlus 11. Ovšem ne všichni byli takto optimističtí. Druhá skupina tipařů naopak tvrdila, že akce bude spíš formální a pokud zde padne zmínka o chystaném telefonu, tak bude jen okrajová. A odhady té druhé skupiny se potvrdily.

Design telefonu OnePlus 11 je skutečně kruhový

Stále tedy platí, že se telefon OnePlus 11 představí na začátku příštího roku. Nicméně design hlavního fotoaparátu už výrobce potvrdil a přidal i oficiální upoutávku, kterou najdeme jak na čínském Weibo, tak i na YouTube. Z video upoutávky jasně plyne, že design se přesně shoduje s renderovanými obrázky, které jsme viděli zhruba před týdnem. Modul fotoaparátu je velký a kruhový a nelze si nevšimnout popisku Hasselblad. Jsou zde tři snímače a LED blesk a potvrzená je i černá barevná varianta Matte Black a zelená varianta Glossy Green. Ve videu dokonce vidíme i posuvné tlačítko Alert Slider.

Kromě toho na akci vystoupili zástupci OnePlus a Oppo, kteří potvrdili vzájemnou spolupráci obou společností a jejich strategické propojení. Spolupráce se bude i v dalším období odehrávat na poli vývoje hardware a software. Ovšem na designu svých telefonů chce OnePlus pracovat sám. Je tedy možné, že se u modelu OnePlus potvrdí to, co tipaři odhadovali už na začátku minulého měsíce. Podle nich má chystaný vlajkový stroj OnePlus stejně konstruovaný hlavní fotoaparát jako Oppo Find N2. To ale na akci nezaznělo, protože o specifikacích zástupce OnePlus nemluvil.

Ovšem na parametry OnePlus 11 se už nějakou dobu soustředí tipaři, takže přece jen o nich něco málo už víme. Snapdragon 8 Gen2 je asi úplně jasný. K němu prý výrobce přidá až 16 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Displej telefonu je zakřivený, je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,7 palce. Rozlišení je QHD+ a obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 100 W. U hlavní kamery se spekuluje o 50 MPix snímači Sony IMX890, 32 MPix teleobjektivu a 48 MPix širokoúhlém objektivu. Přední kamera má 32 MPix. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou OxygenOS 13.