Je tu poslední adventní neděle. Do Štědrého dne zbývá ještě šest dnů, takže máme poslední šanci dohnat vše, co jsme si do Vánoc naplánovali a zatím nestihli. Ovšem je dobré najít si také čas na odpočinek. A proč si třeba teď neodpočinout u naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny. Jako vždy se projdeme čínskými e-shopy a podíváme se, co nabízejí ve slevách.

Jestliže jsme se v minulém dílu zaměřili na spíš letní gadgety, tak dnes se podíváme na zlevněné produkty společnosti Xiaomi. Jak asi všichni víme, Xiaomi má ve svém portfoliu opravdu snad vše, na co si vzpomeneme. Takže vybrat jen tři vychytávky není úplně jednoduché a snad se nám to dneska povedlo.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Mini vysavač se slušným výkonem

Velké vysavače jsou jistě velmi dobrými pomocníky při běžném úklidu větších ploch. A je asi celkem jednou, jestli jsou klasické, robotické nebo tyčové. Na trhu je jich opravdu velké množství, takže si vybere každý podle svých potřeb. Ale pokud chceme něco menšího na úklid těžko dostupných míst, nebo třeba sedaček v autě, dobře poslouží tento vysavač společnosti Xiaomi. Je velmi malý, bezdrátový a jeho velkým bonusem je solidní výkon 40 W. Vestavěná baterie má kapacitu 2000 mAh a nabízí až 30 minut provozu. Navíc ji můžeme dobíjet přímo v autě, nebo třeba i přes USB port počítače. Ve výbavě najdeme i tři různé hubice pro čištění klávesnice, různých štěrbin v nábytku a dalších obtížně dostupných koutů. Součástí je i HEPA filtr, který snadno vyčistíme pod tekoucí vodou. Cena ve slevě na e-shopu Aliexpress, spadla na sympatických 34,41 dolaru.

Xiaomi tester kvality vody

Nechcete nic riskovat a pořídili jste si nádobu s filtrem, ve které si čistíte vodu, která vám teče z kohoutku? Nebo vám jen postačí si kvalitu “kohoutkovky” otestovat? Není nic jednoduššího, než si pořídit malý a snadno přenosný tester vody od Xiaomi. Tester má tvar a velikost běžného pera. Reaguje na organické sloučeniny a těžké kovy jako je nikl nebo chrom a také na obsah rozpustných solí, které může pitná voda obsahovat. Stačí jen napustit vodu do sklenice, tester do ní ponořit a na malém displeji se vám zobrazí naměřené hodnoty znečištění. Tester navíc není ani příliš drahý a ve slevě přijde jen na 8,64 dolaru.

Jednoduchá manikúra

Upravené ruce a nehty už dávno nejsou jen doménou žen. Jsou dnes i dobrou vizitkou mužů. A samozřejmě nesmíme zapomínat ani na děti. Za dobře udělanou manikúrou už nechodíme jen k odborníkům, můžeme si nehty upravit i v pohodlí domova. Právě pro tyto účely je tu elektronický zastřihovač nehtů, který sice není přímo z portfolia Xiaomi, ale to na jeho funkčnost vliv nemá. Jde o malou oválnou krabičku, kdy v jedné části najdeme malý otvor, ve kterém leží bruska s vysokým točivým momentem. Díky tomu lze upravit různě dlouhé, tvrdé a silné nehty. Rychlost brusky má dva režimy a obroušené, nebo ostříhané nehty se shromažďují uvnitř krabičky. Cena domácí manikúry začíná ve slevě na e-shopu Aliexpress na 19,53 dolaru.