Série GT Neo značky Realme je poměrně dost oblíbená, protože telefony v ní vydané nabízejí slušné specifikace za dobrou cenu. Výrobce se u těchto telefonů soustředí na velmi dobrý výkon, a to i v rámci nabíjení. A slušnou porci nabíjecího výkonu poskytne i chystaný model Realme GT Neo 5. Dokonce tak slušnou, že překoná i dosavadního krále, Redmi Note 12 Explorer Edition, který podporuje 210 W nabíjení. Chystaný GT Neo 5 jde ale ještě výš s 240 W nabíjením. Sice zatím nevíme, kdy výrobce chystaný GT model představí, ale tipaři už připravili rendery, které avizují design tohoto stroje.

Jak vypadá zadní panel Realme GT Neo 5?

Renderovaný snímek exkluzivně zveřejnily stránky SmartPrix ve spolupráci s designérem OnLeaks. Ze snímku je zřejmé, že tentokrát se vzhled zadního panelu, respektive modulu hlavního fotoaparátu, výrazně změnil. Pokud jej tedy srovnáme s modelem GT Neo 3, který je předchůdcem chystaného telefonu. Model GT Neo 4 vydán nebyl, protože číslo 4 je v Číně považováno za nešťastné.

Ale zpět k designu Realme GT Neo 5. Zadní panel je dvoubarevný, kdy modul hlavní kamery je černý a zbytek zad je bílý. Modul je také podstatně větší než kdy dřív a zabírá téměř celou horní třetinu zad. Horizontálně uložený obdélník je vertikálně rozdělený zhruba na polovinu. V levé polovině vidíme dvě velká okruží pro snímače, LED blesk je umístěný napravo od nich. V horním okruží leží jeden snímač, ve spodním pak snímače dva. Vedle blesku je popisek Matrix AI Camera, ale není příliš jasné, co si pod tím představit. Na pravé hraně telefonu najdeme tlačítko napájení, kolébka hlasitosti leží pravděpodobně na levé hraně.

Jak vypadá telefon Realme GT Neo 5 tedy víme, ale jak je na tom se specifikacemi? Kromě extrémně rychlého 240 W nabíjení se mluví i o procesoru. Je jím podtaktovaný Snapdragon 8+ Gen1, který pohání například i Oppo Reno 9 Pro Plus. A právě tato verze telefonu bude podporovat výše zmíněné nabíjení, ke kterému dostane baterii s kapacitou 4600 mAh. Druhou verzi telefonu zřejmě pohání čipset Dimensity 8200, ke kterému výrobce přidá 5000 mAh akumulátor s podporou 150 W nabíjení. Dále prý můžeme čekat hlavní kameru s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači a 16 MPix selfie kameru. V této chvíli ale jde jen o odhady tipařů, výrobce zatím nic nepotvrdil.