Herní konzole jsou v kurzu neustále. A když k tomu přidáte retro, máte herní hit. Mnoho hráčů totiž nostalgicky vzpomíná na hry svého mládí, kdy šlo právě jen o onu krystalicky čistou hratelnost. Přesně v tomto duchu je i herní konzole M8, která je momentálně v bleskové prodeji na e-shopu Cafago a navíc stojí jen pár euro.

Pokud jste pamětníky a vzpomenete na doby legendárních herních konzolí jako bylo například Atari, můžete si oživit vzpomínky díky emulátorům, obsaženým v této konzoli. Konkrétně se jedná o MAME / FC / GB / GBA / GBC / MD / SFC / PS1 / ATARI2600 / ATARI7800. Samotná konzole je vybavena procesorem GB2, jako paměť je zde použita DDR3 256MB a interní Flash paměť čítá 128MB. Tu lze samozřejmě rozšířit a pěknou řádku GB, díky slotu pro SD kartu. A když tam dáte například 64 GB, vleze se vám tam něco kolem 1000 her. Zhruba. Konzole vám přijde i se dvěma elegantními ovladači a jako OS je zde použita Linuxová distribuce Retroarchiopen. Konzoli jednoduše píchnete do TV a můžete hrát.

Herní konzole M8

Herní konzole M8 za pár euro v bleskovém prodeji

Retro herní konzole je malá a snadno přenosná a pro návrat do 80. a 90. let jako dělaná. Malí i velcí hráči si tak budou moci užít spoustu legrace a navíc opravdu velmi levně. Konzoli totiž lze pořídit v bleskovém prodeji na e-shopu Cafago i se dvěma ovladači jen za 24,95 euro. To je v přepočtu zhruba 600 Kč, což není opravdu mnoho. Navíc klasické a nezapomenutelné hry prostě mají v našich okoralých herních srdcích své místo navěky.