Společnost Motorola je momentálně silně zaneprázdněna přípravou vlajkového telefonu Moto X40, který bude debutovat už zítra. Ovšem zároveň také pomýšlí i na telefony, které představí v příštím roce. Jednou z prvních vlaštovek může být model G13, který je už zapsaný v databázi NBTC a na začátku příštího roku rozšíří populární řadu Moto G. Ale máme tu i cenově dostupnou sérii Moto E, která také v novém roce dostane čerstvý přírůstek, model Moto E13. I na něm už Motorola pracuje a dokonce už prošel benchmarkovými testy Geekbench.

Moto E13 otestován s výkonem základní třídy

Řada Moto E je vyhrazená telefonům základní třídy s nízkou cenou. Nějaký extra výkon proto nečekejme, ale přesto jde o telefony, které dobře poslouží pro běžné užívání. Podobně je na tom i telefon Moto E13. Podle testovacího výpisu jej pohání procesor Unisoc T606 s osmi jádry. Dvě z nich jsou Cortex-A75 s maximálním taktem 1,61 GHz a dalších šest jader Cortex-A55 běží na stejné taktovací frekvenci. Na postu GPU pak najdeme Mali-G57 MP1.

Čipset při testech doplnily 2 GB operační paměti a operační systém, Android 13. Předpokládáme ale, že jde o Android Go, protože RAM je menší než 3 GB. A samozřejmě jde také o telefon bez podpory 5G sítí. Teď se tedy podíváme jaký výkon podal model Moto E13 a procesor Unisoc T606 v benchmarkových testech.

V Single-core testu nasbíral celkem skromných 318 bodů a ve více jádrovém testu pak 995 bodů. Není to tedy nic závratného, ale na běžné používání a občasné hraní jednoduchých her tento výkon postačí. Jaké další specifikace chystaný telefon dostane tipaři zatím nezmiňují. Je ale jisté, že budou odpovídat základní úrovni a nízké ceně. Stejně tak zatím nevíme, kdy přesně dojde na uvedení telefonu.