Díky debutu telefonů řady Note 12 zaznamenala značka Redmi na čínském trhu slušný úspěch. Telefony Note jsou totiž v Číně velmi populární, takže se i po nových modelech bleskově vrhla hromada kupců, kteří už v prvním kole prodejů telefony vykoupili během několika minut. Samozřejmě tento úspěch předznamenal, že se některé z modelů Note 12 podívají i na globální trhy. A zdá se, že tato představovačka proběhne na indickém trhu, kam se chystá i telefon Redmi Note 12 Pro Plus.

Redmi Note 12 Pro Plus na globálním trhu už 5. ledna

Minulý týden se na oficiálním indickém webu značky Redmi objevila upoutávka, že telefony Note 12 dorazí už brzy. Mělo to ale jeden háček, protože na teaseru výrobce neuvedl přesný termín představovačky a dokonce ani to, které telefony z řady budou v Indii debutovat. Na upřesnění jsme ale nemuseli moc dlouho čekat, protože už nyní na twitterovém účtu Redmi India najdeme oznámení, že na indický trh se chystá model Redmi Note 12 Pro Plus a dorazí tam 5. ledna/januára 2023.

Kromě těchto informací najdeme na Twitteru i potvrzení, že telefon Redmi Note 12 Pro Plus v globální verzi také využívá primární 200 MPix snímač hlavního fotoaparátu. To byl na čínském trhu jeden z jeho největších taháků a jde o první Redmi telefon s takovým senzorem. Tipaři očekávají, že tento model nepůjde na globální trhy sám. Je pravděpodobné, že se k němu přidá i Redmi Note 12 a Redmi Note 12 Pro. Note 12 Explorer Edition zřejmě ale zůstane exkluzivní pro čínský trh. Na potvrzení těchto odhadů si ale musíme počkat.

Mezitím si v rychlosti shrneme specifikace modelu Redmi Note 12 Pro Plus. Má 6,67 palcový OLED displej s rozlišením 2400 ×1080 pixelů a obnovovací frekvencí 30/60/90/120 Hz. Pohání jej procesor Dimensity 1080 s až 12 GB RAM a až 256 GB vnitřní paměti. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Primární 200 MPix senzor Samsung Isocell HPX doplnil 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera má 16 MPix a operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MIUI 13.