Společnost iQOO, nezávislá podznačka společnosti vivo, oznámila mezinárodní debut svého vlajkového smartphonu iQOO 11. Tento model, zaměřený na výkon, přináší nové herní zážitky díky špičkovému dvoučipovému systému, vyspělé technologii displeje a plně senzorickému ovládání.

„Vlajkový smartphone iQOO 11 je vytvořen pro ty, kteří si chtějí užívat života naplno a kteří se odvažují posouvat hranice ve všem, co dělají. Model je přizpůsoben životnímu stylu našich zákazníků, protože nabízí silný a všestranný výkon,” řekl Allan Feng, globální viceprezident společnosti iQOO. „Herní schopnosti jsou nedílnou součástí značky iQOO. Tato řada je propracovaná tak, aby poskytovala dokonalý zážitek. A to nejen při hraní mobilních her, což souzní s naší snahou o technologické inovace,” dodává Feng.

iQOO 11 – Silný výkon

iQOO 11 má pod kapotou novou výkonnostní trojicí Snapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform, LPDDR5X a UFS 4.0. Díky Snapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform čipu se výrazně zlepšuje výkon CPU. Samozřejmě i GPU a zároveň udržuje minimální spotřeba baterie. Je tak zajištěna dokonalá rovnováha mezi výkonem a výdrží baterie. Kromě toho LPDDR5X a UFS 4.0 poskytují telefonu výkonnou paměť a úložiště, což uživatelům přináší plynulé a rychlé spouštění aplikací a ukládání do mezipaměti. Model disponuje funkcí Extended RAM 3.0. Ta přidává až 8 GB rozšířené virtuální paměti a zajišťuje tak celkově plynulejší výkon při podpoře až 43. aplikací běžících na pozadí.

iQOO 11 se navíc může pochlubit velkou baterií s kapacitou 5000 mAh. Ta podporuje 120W technologii FlashCharge, takže jej lze pohodlně nabít na 100 % za 25 minut.

Zařízení je vybaveno kapalinovým chladicím systémem Vapor Chamber Liquid Cooling System s vylisovanou chladící komorou z nerezové oceli o ploše 4013 mm2 se třemi grafitovými vrstvami, které zajišťují optimální teplotu. Kromě toho je iQOO 11 vybaven unikátním rámem z leteckého hliníku. Ten je konstrukčně navržen tak, aby udržoval horní část zařízení až o 2 °C chladnější. A to zejména při intenzivním hraní her. A konečně, zařízení dokáže detekovat a diagnostikovat případy abnormálního přehřívání, což zajišťuje bezpečnější zážitek při hraní.

iQOO 11

Pohlcující herní zážitek

iQOO 11 nabízí skvělý herní zážitek díky pokročilé technologii displeje. Dále čipu V2 a plně senzorickému ovládání, které zajišťuje zvýšenou přesnost a pohlcující hraní. Model se může pochlubit 6,78palcovým 2K E6 AMOLED displejem, který přináší živý a realistický obraz i za jasného světla. S čipem V2 dokáže iQOO 11 udržet plynulé vizuální efekty s křišťálově čistými detaily. Tomu mu také dopomáhá predikce a kompenzace pohybu, které snižují rozmazávání a záseky obrazovky. Čip V2 podporuje hry s vysokou snímkovou frekvencí. Díky nejnovější technologii Game Frame Interpolation dokáže iQOO 11 zvýšit snímkovou frekvenci na 90/120 fps. A to za pomoci interpolace snímků, i když hra zrovna tyto snímkové frekvence nepodporuje, a přináší tak plynulejší herní zážitek.

Kromě toho iQOO 11 podporuje funkci In-Display Dual Monster Touch. Díky této funkci lze ovládat levou a pravou stranu obrazovky odděleně. Uživatelé navíc mohou hrát čtyřmi prsty místo dvou, což umožňuje rychlejší a pohodlnější ovládání. Duální lineární motor X-Axis obohacuje haptický zážitek a poskytuje realistickou zpětnou vazbu o poškození a lepší indikaci pohybu ve hrách. Motory na levé a pravé straně přesně indikují, kde se ve hře odehrává akce. A podle toho vibrují, aby hráče lépe vtáhly do hry.

iQOO 11 dostalo duální stereofonní reproduktor umístěným vertikálně podél zařízení. Ten zajišťuje vyváženější stereofonní efekt, poskytuje lepší zpětnou vazbu a přizpůsobuje se konkrétním scénám, ať už jde o hudbu, videa nebo hry. Pomocí algoritmu pro rozšíření zvukového pole zařízení zvyšuje zvukové pole o 50 % na 120 stupňů, což uživatelům pomáhá lépe slyšet sebemenší rozdíly.

Znamenitý design, který se přizpůsobí vašemu stylu

Nový iQOO 11 se dodává ve dvou barevných provedeních, v edicích Legend a Alpha. Design vlajkové řady iQOO se inspiroval BMW M Motorsport jehož je i pro tento rok prémiový partner.

Zadní panel edice Legend zdobí ikonický trojbarevný pruh iQOO, který je spojením barev značky s BMW M Motorsport. Každá barva má svůj vlastní význam. Červená představuje vášeň a vzrušení ze závodění. Černá symbolizuje snahu o technologické inovace. A modrá představuje zábavu při objevování neznámého. Rozpoznatelný závodní pruh najdeme na vzoru Clous de Paris.

Materiálové složení edice iQOO 11 Legend kombinuje sklolaminát a veganskou kůži a vytváří tak pevný a odolný zadní panel, který zajišťuje pohodlné uchopení. Zařízení má navíc na vrchní straně silikonové kůže nanesenou povrchovou úpravu odolnou proti skvrnám, která mu dodává vysoce kvalitní povrchovou úpravu příjemnou na dotek.

Model iQOO 11 Alpha edition kombinuje pokročilé technologie s materiálem a je vyroben z AG skla. Je tedy ideální pro ty, kteří hledají klasický prémiový vzhled.

iQOO 11

Vylepšené fotografické schopnosti

Telefon iQOO 11 dostal robustní modul fotoaparát, který uživatelům umožňuje objevovat jejich kreativitu a pořizovat fotografie a videa za různých podmínek. iQOO 11 představuje všestranný systém zadního fotoaparátu, který se skládá z 50 MP fotoaparátu GN5 s vysokou citlivostí, 13 MP teleobjektivu a portrétního fotoaparátu a 8 MP fotoaparátu s ultraširokým úhlem záběru. Čip V2 a mobilní platforma Snapdragon® 8 Gen 2 společně podporují všestranné vylepšení výkonu fotoaparátu a poskytují bezkonkurenční možnosti nočního fotografování a natáčení. Díky funkcím Pure Night View a 4K Super Night Video, které využívají vylepšený algoritmus Raw Video NR 3.0, dokáže iQOO 11 vytvářet obsah na profesionální úrovni i v extrémně tmavých scénách.

Pro optimální fotografování pohybu patří mezi specifikace iQOO 11 funkce Zero-Shutter-Lag Motion Snapshot, která řeší problém zpoždění závěrky, tedy časového rozdílu mezi spuštěním závěrky a pořízením fotografie, a poskytuje téměř okamžitou odezvu, která uživatelům umožňuje snadno zachytit to, co vidí. Pro zachycení snímku v noci nabízí iQOO 11 také funkci nočního panoramatického fotoaparátu, která se spoléhá na stabilizační schopnosti zařízení a minimalizuje rozmazání. Výrazně tak zlepšuje čistotu fotografií třeba při pořizování sportovních záběrů za slabého osvětlení.

Celé balení navíc má řadu softwarových doplňků. Jako je například funkce Studio-Quality Superb Portrait, která využívá algoritmy AI Skin Retouching a AI HD. A vytváří profesionálně vypadající, přirozené portrétní efekty a nabízí uživatelům retušovací funkce na úrovni mistrovských fotografií.

iQOO 11 – Dostupnost

iQOO 11 jde na trh a k zakoupení 8. prosince 2022 v jihovýchodní Asii.