Asi by bylo nošením dříví do lesa připomínat, že stále čekáme na oficiální představení vlajkových telefonů řady Xiaomi 13. Výrobce sice na konci minulého měsíce oznámil, že telefony v Číně představí 1. prosince/decembra, ale ve stanovený termín jen suše konstatoval, že představovačku odkládá. To vše bez toho, aniž by uvedl nový termín prezentace. Navíc zamkl i svůj Weibo účet, což u mnohých fanoušků vyvolalo lehké zděšení. Má to ale šťastný konec a nový termín uvedení je na světě. Představovačka proběhne tuto neděli, tedy 11. prosince. A aby Xiaomi své fanoušky navnadilo, zveřejnilo na Weibo i první oficiální rendery modelu Xiaomi 13.

Jak vypadá telefon Xiaomi 13?

Obecně se proslýchá, že modely Xiaomi 13 a 13 Pro jsou si v rámci designu podobné. Standardní model je údajně o něco málo menší než model Pro a má plochou obrazovku. Ta je u verze Pro mírně zakřivená. Totéž v podstatě platí i pro hrany a zadní panel. Vzhled modulu hlavního fotoaparátu je stejný u obou telefonů.

Odhady tipařů potvrdily i oficiální renderované obrázky modelu Xiaomi 13. Jasně na nich vidíme plochý AMOLED displej s “dírou” pro přední kameru ve středu jeho horní části. Hrany jsou také ploché a na té pravé leží kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Na horní hraně najdeme reproduktor, mikrofon a IR blaster. Spodní hrana je domovem pro port USB-C, slot pro SIM kartu a další reproduktor.

Když se přesuneme na zadní panel můžeme si všimnout povrchu s texturou umělé kůže. Modul hlavního fotoaparátu výrobce umístil do levého horního rohu. Je čtvercový se zaoblenými rohy, které korespondují s oblými rohy těla telefonu Xiaomi 13. V modulu jsou tři snímače a duální LED blesk. O optiku se podle popisku postarala Leica. Kromě modré kožené varianty prý půjde na trh i zelená, černá a bílá skleněná varianta. Ze specifikací vypíchneme E6 AMOLED displej s úhlopříčkou 6,36 palce, FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále procesor Snapdragon 8 Gen2 s až 12 GB RAM a až 512 GB interní paměti. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu 67 W nabíjení. Hlavní kameru tvoří 50 MPix, 12 MPix a 10 MPix snímače, ta přední má 32 MPix. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MIUI 14.