Na konci minulého měsíce společnost Xiaomi oznámila, že své vlajkové telefony ze série Xiaomi 13 představí 1. prosince/decembra. Ovšem během naplánovaného dne prezentace vyšlo na síti oznámení, že se představovačka odkládá. A ani důvod a ani náhradní termín Xiaomi nezveřejnilo. Spekulovalo se ale, že důvodem odkladu je smrt bývalého čínského vůdce Ťiang Ce-mina. Ce-min patřil v roce 1989 k radikálním stoupencům tvrdého zásahu na Náměstí nebeského klidu, což jej následně vyneslo na post prezidenta. A smrt tohoto komunistického “velikána” je jistě pádným důvodem k odkladu prezentační akce.

Xiaomi až do dnešního dne tajilo nový termín této velmi očekávané představovačky. Někteří skeptici se dokonce domnívali, že na uvedení telefonů řady Xiaomi 13 dojde až na začátku příštího roku, protože model Pro i standardní model už sbírají některé globální certifikace.

Nicméně na síti koloval snímek z aplikace obchodu Dewu, který naznačoval, že představovačka je přeplánovaná na 11. prosince. A to nyní výrobce potvrdil i na svém oficiálním Weibo účtu, kde děkuje všem fanouškům na čínském trhu za trpělivost a důvěru a zve je na neděli 11.12. na velkou prezentaci, která odstartuje v 19 hodin tamního času.

Co nabízejí telefony řady Xiaomi 13?

Tipaři očekávají, že společně s telefony Xiaomi 13 dojde i na uvedení několika dalších produktů, jako jsou chytré hodinky, sluchátka Buds 4 a samozřejmě i nová verze nadstavby MIUI 14. Xiaomi už také potvrdilo, že telefony mají vlastní OLED obrazovku s velmi tenkými rámečky o tloušťce 1,61 mm. Rámečky jsou navíc symetrické, takže i brada je velmi subtilní. Displej je u standardního modelu plochý a u Pro modelu zakřivený. Potvrzená je také optika společnosti Leica a odolnost podle certifikace IP68. A nesmíme zapomenout ani na vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2, který modely Xiaomi 13 a 13 Pro pohání. Telefony také dostanou několik nových funkcí, za kterými stojí uživatelské rozhraní MIUI 14 založené na Androidu 13. Je se tedy opravdu na co těšit.