Pokud se podíváme do kalendáře vidím, že je 7. prosince/decembra. A mnozí z nás se celkem oprávněně ptají, kde je ta slibovaná představovačka společnosti Xiaomi a její nové vlajkové telefony. Uvedení totiž mělo proběhnout už 1. prosince podle toho, co na konci minulého měsíce zástupci Xiaomi potvrdili. Na síti ale probleskla nenápadná zpráva, že se představovačka odkládá. Nový termín je zatím záhadou a nikdo si ani nezkouší odhadnout, kdy na prezentační akci dojde. V mezičase ale získal model Xiaomi 13 Pro globální certifikace BIS a SIRIM, což naznačuje, že se s jeho uvedením počítá i na indickém a malajsijském trhu.

Na to, že Xiaomi 13 Pro má za sebou certifikaci BIS a SIRIM upozornil na Twitteru známý tipař Mukul Sharma. Ovšem z certifikačních výpisů zjistíme pouze to, že certifikovaný model má kódové označení 2210132G a je potvrzený jeho obchodní název. Přesto už nějaké informace o specifikacích tohoto stroje máme, i když je výrobce zatím nepotvrdil.

Odhadované specifikace modelu Xiaomi 13 Pro

Začneme designem telefonu, který letos doznal změn, a to především na zadním panelu u modulu hlavního fotoaparátu. Ten je nyní čtvercový se zaoblenými rohy a leží v levém horním rohu zad. V modulu najdeme celkem tři snímače a LED blesk. Podle tipařů mají všechny tři senzory rozlišení 50 MPix s tím, že primární snímač má velikost 1 palce a jde o senzor Sony IMX9889 s podporou OIS. Druhý senzor Samsung JN1 funguje jako teleobjektiv a poslední snímač Samsung JN1 jako širokoúhlý objektiv. O optiku se postarala společnost Leica.

OLED displej Xiaomi 13 Pro má údajně úhlopříčku 6,73 palce, rozlišení 2K a obnovovací frekvenci 120 Hz. Podporuje 1920 Hz PWM stmívání a maximální jas až 1900 nitů. Určitě můžeme počítat s procesorem Snapdragon 8 Gen2 s operační pamětí LPDDR5X RAM a interním úložištěm UFS 4.0. Akumulátor má podle tipařů kapacitu 4820 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 120 W. Podporuje prý i 50 W bezdrátové nabíjení a 10 W reverzní bezdrátové nabíjení. V souvislosti s nabíjením by neměl chybět ani čip Surge G1. Dále se spekuluje i o IR blasteru, NFC a odolnosti podle certifikace IP68. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MIUI 14.