Telefony série Redmi K50 okouzlily početnou řadu fanoušků svými specifikacemi, designem i dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Ovšem asi největší zájem byl o model K50 Pro s procesorem Dimensity 9000, který je skutečně prémiový s velmi slušným výkonem. A protože od uvedení řady K50 už uběhla nějaká doba, fanoušci i tipaři už mlsně pokukují po telefonech ze série Redmi K60. O specifikacích telefonů nás tipaři informují už od října/októbra. A na konci minulého měsíce jsme viděli první renderované obrázky, které poodhalily vzhled.

Co podle tipařů nabídne série Redmi K60

Nepotvrzených informací o telefonech Redmi K60 je mnoho a nové k nim přibývají. Dnes si tedy shrneme, co zatím víme a přidáme i něco nového navíc. Tou asi nejnovější zvěstí je, že se chystané telefony Redmi představí na čínském trhu v lednu/januári. Pravděpodobně ještě před oslavami lunárního Nového roku, které vypuknou 22. ledna. K tomu další tipaři dodávají, že jde celkem o tři modely, a to Redmi K60, K60 Pro a K60E. Dřív se ovšem spekulovalo i o herním modelu K60 Gaming. Dále se na čínské síti objevilo i prodejní prodejní balení standardního modelu, což naznačuje, že se již sériově vyrábí a sklady se před uvedením pomalu plní.

Mezi nové zprávy přiřadíme i tu, která tvrdí, že modely Redmi K60 a K60 Pro poběží na Androidu 13 a nové verzi nadstavby MIUI 14, ale model K60E se musí spokojit s verzí MIUI 13 postavenou na systému Android 12. Půjde totiž o nejnižší telefon v celé řadě s procesorem Snapdragon 870. Nové informace o dalších dvou modelech se ale mírně rozcházejí s těmi, které tipaři uvedli už dříve. Nově tipaři zmiňují, že standardní Redmi K60 dostane procesor Snapdragon 8 Gen2, kdežto Pro verzi pohání čipset Snapdragon 8+ Gen1. Těžko ale říci, proč se výrobce rozhodl u Pro verze o méně výkonný procesor. Počkejme proto na potvrzení nebo vyvrácení této spekulace.

Mezi specifikacemi standardního modelu dále najdeme 6,67 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením QHD+. Baterie má údajně kapacitu 5500 mAh a podporu kabelového nabíjení s výkonem 67 W. Proslýchá se i to, že řada K bude poprvé podporovat i bezdrátové nabíjení s výkonem 30 W. Redmi K60 má trojitý hlavní fotoaparát s 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači a přední kamera má 16 MPix senzor. Model K60 Pro má prý stejný displej a také se hovoří o primárním snímači hlavního fotoaparátu, kterým je 50 MPix Sony IMX766. Další informace o specifikacích série K60 zatím nejsou k dispozici.