Podobně jako mnozí další výrobci chytrých telefonů chystá i společnost OnePlus svůj vlajkový telefon OnePlus 11. Tipaři se o něj už celkem dlouho zajímají, takže o informace o specifikacích a také designu chystaného stroje není nouze. A to i přesto, že na jeho uvedení si ještě počkáme. Podle odhadů jej výrobce představí v prvním kvartálu příštího roku. Dnes se opět podíváme na jeho vzhled, který potvrdil první, zřejmě oficiální renderovaný snímek.

Rendery potvrdily design hlavní kamery modelu OnePlus 11

Nový snímek telefonu OnePlus 11 zveřejnily stránky GadgetGang a podílel se na něm známý designér OnLeaks. Dá se říci, že se čerstvý snímek v podstatě shoduje s rendery, které jsme viděli už před zhruba třemi měsíci. Tím hlavním v čem se starší rendery shodují s novým snímkem je vzhled modulu hlavního fotoaparátu. Kamera má přepracovaný design a původní velký čtvercový modul se mění na ještě větší a navíc i kruhový. I když jakýsi náznak původního čtverce tu přece jen je.

Nové rendery zadního panelu OnePlus 11 jsou ještě propracovanější. Hrany zadního panelu jsou podle nich zakřivené a čtvercová část modulu přechází do levé hrany. Na hraně v úrovni modulu kamery vidíme i populární posuvné tlačítko Alert Slider. V kruhové části modulu fotoaparátu jsou pak tři snímače a LED blesk a také popisek Hasselblad.

Snímky dále potvrdily barevné varianty, které půjdou na trh. Konkrétně jde o barvu černou a zelenou, ale oficiální pojmenování těchto barevných variant bude jistě honosnější. Tipaři už nyní pomýšlejí na názvy Volcanic Black a Forest Emerald, případně Matte Black a Glossy Green. Ze specifikací telefonu OnePlus 11 tipaři vypichují 6,7 palcový AMOLED displej s rozlišením QHD+ a samozřejmě i procesor Snapdragon 8 Gen2 s až 16 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. Hlavní fotoaparát prý tvoří 50 MPix snímač Sony IMX890, 48 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX581 a 32 MPix teleobjektiv Sony IMX709 s 2× optickým zoomem. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 100 W nabíjení.