Vánoční oslavy se nezadržitelně blíží, což nám dává najevo i druhá adventní neděle. Svařák a punč tečou proudem, vánoční perníčky se už pečou, zkrátka a dobře každoroční klasika. Proto se i dnes budeme snažit vás na chvíli od toho shonu vytrhnout. Nabízíme vám pravidelnou virtuální procházku čínskými e-shopy a tři tipy v rubrice Vychytávky z Číny.

Stejně jako minulou neděli jsme i dnes prošli slevové akce a vybrali tři zlevněné produkty, které se vám možná hodí. Je ovšem pravda, že do Vánoc zřejmě už z Číny nedorazí, ale proč si neudělat radost třeba i na začátku nového roku.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Dalekohled s nočním viděním

Pokud jste propadli lovům beze zbraní a rádi pozorujete zvířata v jejich přirozeném prostředí, možná vám ve výbavě chybí pořádný dalekohled. V nabídce jsme jeden takový našli a jeho hlavním tahákem je noční vidění. O to se postará infračervené světlo, které ale nezáří, takže zvěř nevyplaší. Dalekohled podporuje 8× digitální zoom a také 10° úhel záběru. Dá se připevnit k hlavě, což vám uvolní ruce. Vestavěná baterie má na jedno nabití údajně výdrž až čtyři hodiny provozu při plném používání IR světla a až 7 hodin při nižším používání IR. Součásti je i 32 GB TF karta pro ukládání fotografií nebo videa. Tato zajímavá vychytávka přijde ve slevě na 145,20 dolaru.

Digitální váha na kávu

Asi každý, kdo alespoň jednou pekl buchty nebo koláče, musel sáhnout po kuchyňské váze. Je sice pravda, že některé recepty zvládneme i bez ní, ale u jiných zase potřebujeme mít suroviny odvážené přesně na gramy. A co teprve, když jako milovníci dobré kávy chceme přesně odvážit jak kávu, tak i vodu na zalití. Proto je tu digitální váha na kávu s časovačem, který se automaticky sepne, když detekuje kapalinu. Následně upozorní i na to, že je káva dostatečně vylouhovaná. Váha se hodí jak do kavárny, tak i pro domácí použití a její cena na Aliexpress ve slevě začíná na 45,06 dolaru.

Hi-Fi zesilovač pro sluchátka

Dnešní poslední tip cílí na audiofily, nebo prostě jen ty, kteří si chtějí vychutnat kvalitní zvuk při poslechu hudby z telefonu. Jde o malou krabičku, kterou krátkým kabelem propojíme s telefonem nebo notebookem a sluchátky. Zesilovač automaticky detekuje různé zvukové formáty. Kvalitní poslech zajistí i certifikace Hi-Res Audio. Zesilovač má nízkou latenci, takže se dobře hodí i pro hraní her a lze jej spárovat s různými herními zařízeními. Je kompatibilní se systémem Android, iOS, Windows a MacOS. Cena zesilovače ve slevě spadla na 61,39 dolaru.