Společnost Samsung jednoznačně patří k největším producentům skládacích telefonů. A to ať už mluvíme o klasických skládacích modelech a nebo o modelech véčkových. Už několik roků pro nás Samsung připravuje vždy dva modely a letos to byly telefony Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4. Je o ně celkem slušný zájem, i když některým majitelům véčkového stroje vadí, že jeho vnější displej je poměrně malý a nenabízí tolik funkcí, kolik by chtěli. Připomeňme, že Z Flip 4 má vnější AMOLED displej s úhlopříčkou 1,9 palce. A to opravdu není mnoho. Ovšem podle posledních informací se to může s příchodem nového modelu Samsung Galaxy Z Flip 5 změnit.

Jak velký bude vnější displej modelu Samsung Galaxy Z Flip 5?

O tom, že véčkový Samsung Galaxy Z Flip 5 dostane větší vnější obrazovku informuje na Twitteru Ross Young ze společnosti DSCC (Display Supply Chain Consultants). Jeho odhad sice vypadá lákavě, ale už několikrát se v minulosti zmýlil, takže jeho aktuální info berme s rezervou. Tvrdí, že Samsung konečně vyslyšel volání fanoušků po větším vnějším displeji u véčkového telefonu a obrazovka opravdu naroste. A to celkem výrazně. Z 1,9 palce na 3,3 až 3,4 palce.

Pokud se Young neplete, modelu Samsung Galaxy Z Flip 5 větší displej jistě zvýší atraktivitu. Stávající 1,9 palcová obrazovka u modelu Galaxy Z Flip 4 totiž zobrazuje jen různá oznámení a funguje také jako hledáček hlavního fotoaparátu. Ovšem nedají se na něm například spouštět aplikace v plné velikosti. Navíc konkurence nikdy nespí a velkým konkurentem je v tomto případě chystané véčko Oppo Find N2 Flip, které má 3,26 palcový vnější OLED displej.

Young ale očekává u chystaného telefonu Samsung Galaxy Z Flip 5 i další vylepšení. Tvrdí, že Samsung také pracuje na nové konstrukci pantů, díky které nebude ohyb vnitřního displeje tak zřetelný. Právě to, že je na vnitřní obrazovce vidět pruh v místě ohybu mnohé potenciální kupce odradí. Další tipaři také věří, že nový véčkový stroj bude vyrobený z lehčího materiálu. Ale v této chvíli jde opravdu jen o spekulace a do uvedení skládacích telefonů společnosti Samsung zbývá ještě spousta času.