Po vydání vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen2 se poměrně dost výrobců chytrých telefonů chystá na uvedení svého prémiového telefonu s tímto čipsetem. Někteří nespěchají a novinku představí až v příštím roce, ale jiný zas mají v plánu telefon představit ještě před koncem letošního roku. Do druhé skupiny výrobců patří i společnost Motorola, která připravuje telefon Moto X40, případně X40 Pro. Na jeho uvedení dojde ještě v tomto měsíci, takže tipaři mají o zábavu postaráno. A my vlastně také, protože o nové informace o tomto stroji není nouze.

Design telefonu Moto X40

Nový telefon společnosti Motorola bude na čínském trhu debutovat s obchodním názvem Moto X40, nebo Moto X40 Pro. Na globální trhy se dostane v příštím roce zřejmě jako Moto Edge 40 Pro. Na přesný termín uvedení v Číně sice stále čekáme, ale čekání si můžeme zkrátit pohledem na první renderované snímky tohoto telefonu, které zveřejnily stránky MySmartPrice ve spolupráci s designérem OnLeaks.

Sice jsme telefon Moto X40 už viděli na snímcích, které jsou součástí certifikace Tenaa, ale určitě nebude na škodu se podívat, co připravili designéři. Jejich obrázky jsou totiž poměrně detailnější. Rendery nabízejí pohled na čelní a zadní panel telefonu, který doznal několika designových změn ve srovnání s loňským modelem.

Začneme čelním panelem, který má výrazně zakřivené hrany a úzké souměrné rámečky, a to včetně brady. Ve středu horní části obrazovky je díra pro přední kameru. Na pravé hraně leží kolébka hlasitosti a tlačítko napájení, levá hrana je bez ovládacích prvků. Na horní hraně je mřížka sekundárního reproduktoru a sekundární mikrofon. Spodní hrana je místem pro mřížku primárního reproduktoru, primární mikrofon a port USB-C. V levém horním rohu zad je menší obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se zaoblenými rohy. V něm leží dva větší snímače, jeden menší snímač a LED blesk. Ve středu zadního panelu je notoricky známé logo výrobce. Rozměry telefonu Moto X40 jsou 161,3 × 73,9 × 8,6 mm, v místě modulu kamery se tloušťka zvedá na 10,8 mm.