Společnost Corning asi není třeba představovat. Stojí za výrobou ochranných skel Gorilla Glass, která najdeme u chytrých telefonů, notebooků a řady nositelností. V roce 2019 začala společnost pracovat také na vývoji skel pro skládací telefony. A loni představili i ochranná kompozitní skla pro objektivy fotoaparátů telefonů. V roce 2020 došlo na uvedení poslední generace skla Gorilla Glass Victus pro ochranu displejů klasických telefonů. Je tedy po dvou letech správný čas na uvedení nové generace tohoto ochranného skla, které má obchodní název Gorilla Glass Victus 2.

Gorilla Glass Victus 2 na míru velkým displejům

U původního skla Victus se výrobce snažil klást velký důraz na jeho odolnost proti pádu, což se jednoznačně povedlo. Ovšem u nového skla Gorilla Glass Victus 2 jde ještě dál a odolnost posunuje na vyšší úroveň. Corning ve své tiskové zprávě tvrdí, že nové sklo je odolnější při pádech na tvrdé a drsné povrchy jako je například beton nebo asfalt. V souvislosti s tím si ale zachovává také svou odolnost proti poškrábání.

Kromě toho se vývojáři společnosti Corning snažili vytvořit kompozitní sklo, které je šité na míru velkým displejům. Jak víme, velké obrazovky jsou trendem posledních několika let a už jen minimum telefonů má displej s úhlopříčkou pod 6 palců. S nárůstem velikosti displejů roste i váha telefonů, což klade vyšší nároky na ochranu obrazovky. Proto jsou odolnější ochranná skla velmi žádaná. Všechny tyto požadavky nové ochranné sklo Victus 2 podle výrobce splňuje.

Při laboratorních testech sklo Gorilla Glass Victus 2 přežilo bez úhony pád z výšky až 1 metru na betonový povrch a také pád z výšky až dvou metrů na povrch kopírující asfalt. Má také až čtyřikrát vyšší odolnost proti poškrábání než konkurenční hlinitokřemičitá skla. Nové sklo Victus 2 je stejně jako jeho předchůdce určený nejen pro chytré telefony, ale i pro nositelnosti, tablety, notebooky a další produkty. První zařízení s tímto novým sklem mohou dorazit v nadcházejících měsících.