Společnost ZTE je lídrem v segmentů telefonů s kamerou pod displejem. Letos na jaře představila už v pořadí třetí model, Axon 40 Ultra, který takovou kameru má. Nutno dodat, že kamera je pořádně vylepšená, takže i foto výstupy z ní jsou na velmi slušné úrovni. Společně s modelem Ultra debutoval i model Axon 40 Pro, který má ale přední kameru uloženou klasicky. A aby toho nebylo málo, nyní došlo i na představení telefonu ZTE Axon 40 Ultra Space Edition. Podle výrobce je tento telefon takovou malou oslavnou ódou na první čínský pilotovaný vesmírný let. Odtud tedy název Space Edition.

Hlavní specifikace telefonu ZTE Axon 40 Ultra Space Edition

Asi úplně jednoduše se dá říci, že čerstvě představený ZTE Axon 40 Ultra Space Edition se jen mírně liší od původního modelu Axon 40 Ultra. Přesto je tu několik změn. Zadní panel je tentokrát vyrobený z keramického materiálu a lehce se změnil i vzhled modulu hlavního fotoaparátu. Tři okruží pro foto senzory sice zůstávají, ale zmizelo jejich obdélníkové ohraničení, které tvořilo základ modulu. Výrobce také tvrdí, že textura keramických zad je speciální a vznikla pomocí nanolití. Ovšem těžko říci, co si pod tím představit. Stejně jako původní model má i tato Space edice vlastní bezpečnostní čip pro ochranu soukromí.

ZTE Axon 40 Ultra Space Edition má notně přidáno na pamětích. Na trh jde ve dvou verzích s 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště a 18 GB RAM a 1 TB vnitřní paměti. Další specifikace jsou ale stejné jako u původního modelu Axon 40 Ultra. I zde tedy najdeme AMOLED displej s úhlopříčkou 6,8 palce, rozlišením 2480 × 1116 pixelů, jemností 400 ppi, obnovovací frekvencí 120 Hz a integrovaným snímačem otisků.

Telefon pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 s výše uvedenými paměťovými konfiguracemi. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Hlavní fotoaparát tvoří tři 64 MPix snímače pro primární, širokoúhlý objektiv a periskopický objektiv. Přední kamera pod displejem má 16 MPix. Space Edition je na čínském trhu už nyní v režimu předběžných objednávek, prodeje startují 6. prosince/decembra. Verze s 12 GB/512 GB přijde na 5898 jüanů, což jsou zhruba 834 dolary. Verze s 18 GB/1 TB pak stojí 7698 jüanů, tedy přibližně 1088 dolarů.