Našim pravidelným čtenářům jistě neuniklo, že společnost Oppo chystá svou pravidelnou akci Inno Day. Letos, stejně jako loni, proběhne v polovině tohoto měsíce a kromě jiného zde výrobce představí své nové skládací telefony. Protože se o nich tipaři už nějakou dobu zmiňují víme, že jde o modely Oppo Find N2 a véčkový Oppo Find N2 Flip. O prvním z nich se sice mluví trochu víc, ale ani druhý telefon nechceme zanedbávat. Především musíme říci, že došlo k lehké úpravě názvu tohoto stroje, a to přidáním čísla 2 k písmenu N. A jestliže se o prvním modelu říká, že je konkurentem skládacímu telefonu Galaxy Z Fold 4, tak véčkový Find N2 Flip zase bude konkurovat stejně koncipovanému Galaxy Z Flip 4.

Design a odhadované specifikace véčkového Oppo Find N2 Flip

Protože se uvedení skládacích telefonů blíží a navíc se nyní na čínské síti objevilo kratinké video s véčkovým modelem Oppo Find N2 Flip, shrneme si, co od něj můžeme čekat. Z videa si může udělat jen rámcový obrázek o designu telefonu, to hlavně proto, že telefon je uložený v ochranném pouzdře, které design trochu zkresluje. Ovšem vnitřní displej vidíme zřetelně, proto si v prvé řadě shrneme jeho parametry. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro selfie kameru. Displej je typu E6 AMOLED, má úhlopříčku 6,8 palce, rozlišení 2520 × 1080 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz.

Na pravé hraně modelu Oppo Find N2 Flip je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení, ve kterém je pravděpodobně také integrovaný snímač otisků prstů. Zdá se, že na spodní hraně je mřížka reproduktoru a port USB-C. Pokud se podíváme na zadní panel telefonu, vidíme zde externí displej. Ten je typu OLED a má úhlopříčku 3,26 palce. Obrazovka leží v levé polovině složeného telefonu a napravo od ní je modul hlavního fotoaparátu a LED blesk. Kamera je duální a tvoří ji 50 MPix snímač Sony IMX890 a 8 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX355.

Telefon Oppo Find N2 Flip prý pohání procesor Dimensity 9000, i když tipaři původně vsázeli na Snapdragon 8+ Gen1. Ten je totiž už potvrzený u modelu Find N2. Véčko prý dostane i baterii s vyšší kapacitou, konkrétně 4300 mAh. U skládacího véčkového telefonu je to skutečně skvělé. Akumulátor navíc podporuje rychlé nabíjení s výkonem 44 W, což také není špatné. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou ColorOS 13. Na trh prý telefon půjde v barvě černé, bílé a fialové.