Společnost Google letos v říjnu/októbri představila telefony řady Pixel 7. Jde o standardní model a model Pixel 7 Pro. Zachovaly si zajímavý design svých předchůdců a opět je pohání procesor Tensor, tentokrát ale druhé generace. Protože od uvedení těchto prémiových strojů uběhla už nějaká doba, je čas pomýšlet na jejich mírně odlehčenou verzi, model Google Pixel 7a. Tipaři zatím zmiňují, že chystaný Pixel 7a je podstatně vylepšený ve srovnáním s předchozím telefonem Pixel 6a, který debutoval letos na jaře.

Jak vypadá telefon Google Pixel 7a?

Skutečnost, že ani řada Pixel 7 nebude ochuzena o model Google Pixel 7a naznačují první renderované obrázky tohoto stroje. Exkluzivně je zveřejnily stránky SmartPrix ve spolupráci se známým tipařem a designérem OnLeaks. Telefon na renderech vidíme ze všech úhlů a na první pohled je zřejmé, že i v tomto případě se Google drží designové linie modelů Pixel 7.

V rámci vzhledu zadního panelu Google Pixel 7a opět vidíme horizontální lištu, ve které leží hlavní fotoaparát. V oválném výřezu najdeme dva snímače jako u standardního Pixelu 7. Také LED blesk zůstává na svém místě. Rámečky kolem displeje jsou celkem úzké a symetrické, jen brada je mírně širší. Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední kameru. Na pravé hraně najdeme kolébku hlasitosti a tlačítko napájení. Na levé hraně je slot pro SIM karty. Spodní hrana je domovem pro mřížku reproduktoru a port USB-C.

Google Pixel 7a má podle tipaře rozměry 152,4 × 72,9 × 9,0 mm, v místě modulu fotoaparátu pak 10,1 mm. Je tedy o něco málo větší než jeho předchůdce Pixel 6a s rozměry 152,2 × 71,8 × 8,9 mm. Displej neznámé velikosti má rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 90 Hz. Obrazovka je prý vyvinutá ve spolupráci se společností Samsung. Hlavní fotoaparát prý tvoří snímače Sony IMX787 a IMX712. A je také pravděpodobné, že telefon dostane podporu bezdrátového nabíjení s výkonem 5 W. Tipaři počítají s procesorem Tensor, snímačem otisků v displeji a podporou Bluetooth LE. Představení může proběhnout na začátku příštího roku.