Značka Vivo před pár dny doslova zazářila s novými telefony řady X90. A aby taky ne. Nejvyšší model, X90 Pro Plus, se totiž stal světově prvním telefonem s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen2. Ale zjevně nezapomínají ani na uživatele, kteří u svých telefonů preferují nižší ceny a postačí jim jen základní výbava. Pro ně je tu vyhrazená série Y, ve které Vivo právě takové telefony uvádí. Na jaře letošního roku přišel na svět model Vivo Y01 a nyní i model Vivo Y02 s nízkými specifikacemi a velmi nízkou cenou.

Hlavní specifikace Vivo Y02

Telefon Vivo Y02 dobře poslouží pro základní úkoly, jako je telefonování, přijímání a posílání zpráv nebo sledování sociálních sítí a webů. Ale dají se na něm sledovat i videa a nebo hrát jednoduché hry. Pohání jej osmi jádrový procesor, který výrobce ale blíže nespecifikoval. K němu přidal 2/3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 1 TB pomocí microSD karty. Konektivitu zastupuje 4G VoLTE, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, USB-C a 3,5 mm audio jack.

Displej telefonu Vivo Y02 je typu LCD, což u tak levného stroje ale nepřekvapí. Obrazovka má úhlopříčku 6,51 palce, rozlišení 1600 × 720 pixelů a poměr stran je 20:9. Kolem displeje jsou širší rámečky a brada také není zrovna úzká. Nad ním je kapkovitý výřez pro přední 5 MPix kameru. Hlavní fotoaparát leží v celkem velkém kruhovém modulu v levé horní části zadního panelu. Na to, jak je modul velký zde najdeme jen jeden snímač s rozlišením 8 MPix a LED blesk.

I když jsou specifikace Vivo Y02 poměrně skromné, baterie dostala slušnou kapacitu, která je 5000 mAh. Při této kapacitě se ale nabíjení patřičně protáhne, protože akumulátor podporuje nabíjení s výkonem jen 10 W přes microUSB 2.0. Operačním systémem je Android 12 Go Edition s nadstavbou FunTouch OS 12. Dodejme ještě, že snímač otisků chybí, takže odemykání telefonu probíhá přes přední kameru. Vivo Y02 se již nyní prodává na indonéském trhu v barvách Cosmic Grey a Orchid Blue a verze se 3 GB RAM a 32 GB interní paměti přijde na 1 499 000 indonéských rupií, což je zhruba 95 dolarů.