Jistě si vzpomenete na konec loňského roku, kdy zhruba týden po uvedení vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen1, debutoval na čínském trhu první telefon s tímto čipsetem, Moto Edge X30. Na globální trhy se pak dostal v únoru/februári letošního roku s obchodním názvem Moto Edge 30 Pro, kde si také vede docela úspěšně. Ovšem rok se nám pomalu blíží ke svému konci a všichni víme, že Motorola svůj loňský triumf už nezopakuje. Telefon Moto X40 stále ještě čeká na své uvedení a první telefon, Vivo X90 Pro Plus, s novým Snapdragonem je už na světě.

Moto X40 je odolné podle certifikace IP68

Samozřejmě o chystaném prémiovém telefonu Moto X40 něco málo víme od tipařů. Něco také prozradila certifikace Tenaa a procesor Snapdragon 8 Gen2 potvrdily i benchmarkové testy Antutu. Nyní se na čínské síti objevily další podrobnosti, včetně odhadovaného termínu představení, i když ten je velmi orientační. Upoutávky totiž tvrdí, že telefon dorazí v průběhu příštího měsíce, což koresponduje s předchozími odhady.

Co je ale nově potvrzeno šéfem mobilní divize Lenovo, panem Chen Jinem, je odolnost proti vodě a prachu podle certifikace IP68. Chen o chystaném modelu dokonce hovoří jako o SUV mezi chytrými telefony. Navíc u vlajkových telefonů certifikace IP68 není příliš obvyklá, i když řada Xiaomi 13 prý také má tuto odolnost.

Z dalších specifikací telefonu Moto X40 vypíchneme OLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce a zakřivenými hranami. Rozlišení obrazovky je FullHD+ a obnovovací frekvence podle tipařů dosáhne na 144 Hz, ale nevylučují ani frekvenci až 165 Hz. Na čínský trh půjdou paměťové verze s 8/12/18 GB operační paměti LPDDR5x a 128/256/512 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MyUI 5.0. Víme i to, že baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 68 W. Pro focení je údajně připravený hlavní fotoaparát se dvěma 50 MPix senzory a 12 MPix teleobjektivem. Přední kamera má prý 60 MPix.