Procesor Snapdragon 8 Gen2 je už nějakou dobu na světě a první telefon, Vivo X90 Pro Plus, který tento čipset pohání taky. Zatím tedy jen na čínském trhu, ale prvenství je jeho. A jistě si vzpomenete, že v létě se spekulovalo o tom, že letos si chce společnost Xiaomi pospíšit a vydat svou řadu Xiaomi 13 dřív, tedy krátce po uvedení nového vlajkového procesoru. Tipaři odhadovali, že telefony Xiaomi dorazí už v polovině listopadu/novembra, ale šlo opravdu jen o planý poplach. Listopad končí za dva dny a Xiaomi své vlajkové modely zatím neuvedla.

Jak to tedy nakonec dopadne a kdy telefony série Xiaomi 13 dorazí? Na tuto otázku má odpověď tipař a youtuber Sahil Karoul. Na Twitteru hlásí, že vlajková řada Xiaomi bude debutovat v Číně 1. prosince/decembra. K tomu sdílí i renderované snímky standardní verze telefonu v hnědé a modrozelené barvě. Telefon má plochý design zadního panelu a ploché jsou i hrany. Naopak rohy jsou výrazně oblé a zaoblený je i čtvercový modul hlavního fotoaparátu. Vidíme zde tři snímače, LED blesk a nápis Leica. Na síti ale najdeme i další snímek, který ukazuje všechny barevné varianty telefonu Xiaomi 13 a také jeho čelní panel, který je stejně jako záda plochý.

Řada Xiaomi 13 má potvrzený termín vydání

Výše uvedené informace jsou ze včerejška a dnes se zdá, že se tipaři s termínem uvedení nových vlajkových telefonů skutečně přesně trefili. Na čínském Weibo už totiž visí první upoutávka, podle které Xiaomi uspořádá v Číně od 19 hodin tamního času konferenci, na které představí nejen telefony Xiaomi 13 a 13 Pro. Dojde i na uvedení nové verze nadstavby MIUI 14 a je možné, že uvidíme i několik dalších produktů.

Výrobce také potvrdil, že telefony mají kovový rám, OLED displej a velmi úzké symetrické rámečky, které mají tloušťku jen 1,61 mm. Potvrzená je i optika společnosti Leica a samozřejmě i procesor Snapdragon 8 Gen2. Předpokládáme, že další podrobnosti o telefonech Xiaomi 13 výrobce prozradí ještě před jejich oficiálním uvedením.