Značka Vivo letos ještě neřekla své poslední slovo, co se týče vydání nových telefonů. Svůj debut už mají za sebou prémiové telefony řady Vivo X90, které pohání vlajkové procesory Dimensity 9200 a Snapdragon 8 Gen2. Ovšem na představovačku se chystá i sub značka Vivo, iQOO, se svou řadou iQOO 11. I ta má vlajkové specifikace. Navíc model iQOO 11 Pro se zřejmě stane prvním telefonem s čipsetem Snapdragon 8 Gen2, který bude uvedený na globálním trhu. Ovšem něco se chystá i v segmentu střední třídy. A podle tipařů se už brzy objeví i telefony Vivo S16 a S16 Pro.

Co nabídnou telefony Vivo S16 a S16 Pro?

Brzký příchod telefonu Vivo S16 a S16 Pro naznačuje certifikace 3C. V certifikační databázi jsou uvedeny dva nové telefony Vivo s kódovými označeními V2244A a V2245A. Z výpisů také plyne, že oba nové stroje podporují 5G sítě a na trh půjdou s 80 W nabíječkou. A právě podpora tohoto rychlého nabíjení je jistě zajímavá, protože kabelové nabíjení se stejným výkonem má i vlajkový Vivo X90 Pro Plus.

Díky certifikaci 3C tipaři odhadují, že na uvedení telefonů Vivo S16 a S16 Pro dojde ještě do konce letošního roku, nejpozději ale na začátku roku příštího. A dokonce se zmiňují ještě o třetím modelu v řadě, který může mít obchodní název Vivo S16e. Očekávají také, že všechny tři telefony v nejbližších dnech dostanou i certifikaci Tenaa, která je nezbytně potřebná pro uvedení na čínský trh.

Chystané telefony série S16 nahradí modely řady S15, které pohání procesory Exynos 1080, Snapdragon 870 a Dimensity 8100. Podle spekulací může právě standardní model Vivo S16 pohánět jeden z těchto čipsetů, a to zřejmě Snapdragon 870. Tipaři také počítají s tím, že se chystané telefony později dostanou i na globální trhy. Zde ale půjdou do prodeje pod jinými obchodními názvy jako Vivo V26, V26 Pro a V26e. Samozřejmě ale počkejme na to, co o chystaných strojích prozradí samotný výrobce.