Značka Honor před několika dny uvedla na čínském trhu svůj druhý skládací telefon Magic Vs a zároveň s ním i tři telefony řady Honor 80. Na světě je tedy standardní model, model 80 Pro a také 80 SE. Všechny tři nové stroje mají zajímavé specifikace a atraktivní vzhled, ale už brzy k nim přibude další telefon. Podle stránek TechGoing je totiž v přípravách i model Honor 80 GT. A název dává tušit, že půjde o herní stroj.

Odhadované specifikace modelu Honor 80 GT

Informací o specifikacích telefonu Honor 80 GT je v této chvíli jen velmi málo. Proč se ale nepodívat aspoň na těch pár, které tipaři nyní odhadují. Je jasné, že herní telefony pro slušný výkon při hraní mobilních her pohánějí výkonné procesory. Chystaný Honor na tom prý nebude jinak, protože si pro něj výrobce vyhradil Snapdragon 8+ Gen1. Připomeňme, že stejný procesor pohání i prémiový model Honor 80 Pro.

Jestliže mají již vydané telefony Honor atraktivní zakřivené displeje, tipaři předpokládají, že u herního modelu Honor 80 GT tomu je jinak. Dostane prý plochou OLED obrazovku, která je pro hraní mobilních her poněkud praktičtější. Je také docela možné, že nový herní stroj dostane i herní design, třeba takový, jaký má i herní Honor X40 GT. Ten svým vzhledem herní zařízení opravdu nezapře. Ovšem jde jen o spekulaci a na potvrzení designu si ještě chvíli počkáme. Tipaři totiž odhadují, že na uvedení herního modelu Honor 80 GT dojde někdy v průběhu příštího měsíce.

Spekuluje se i o tom, že chystaný GT telefon nebude mít v displeji oválnou „díru“ pro přední duální kameru, jako má již zmíněný model 80 Pro. Přece jen zabírá v obrazovce víc místa. Jestli herní model 80 GT dostane některé ze specifikací prémiového Honoru 80 Pro nevíme, ale je pravděpodobné se dočkáme herních funkcí, baterie se slušnou kapacitou, vylepšeného systému chlazení a dalších specifikací typických pro herní stroje.