Zase je tu neděle, která je tentokrát sváteční. Začíná totiž advent a všichni se už připravují na Vánoce. Z rádií znějí vánoční songy, v obchodech už nějakou dobu visí vánoční výzdoba a na náměstích mnoha měst se právě dnes rozsvítí vánoční stromy. Ke sváteční pohodě se přidáme i my s naší pravidelnou rubrikou Vychytávky z Číny.

Stejně jako v minulém dílu se i dnes zaměříme na produkty, které nejsou vyloženě zimní nebo vyloženě vánoční. Jsou ale praktické, a protože je vybíráme ve slevách, tak i levné. Takže se společně vrhněme do nakupování.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Multifunkční schránka

Pokud jste často na cestách a vozíte s sebou telefon, notebook a jiná elektronická zařízení, asi víte, že je potřeba přibalit do kufru i spoustu kabelů a dalších drobností pro provoz těchto zařízení. Určitě dobrým pomocníkem je malá multifunkční a univerzální schránka, ve které je šikovně poskládáno vše, co potřebujete. Je tu nejen šest typů různých konektorů a 29 centimetrů dlouhý kabel, ale také zde najdeme čtečky paměťových TF karet a dokonce i dva sloty pro SIM karty. Na dolním konci schránky je i malý výsuvný stojánek na opření telefonu. Zkrátka a dobře je to praktická záležitost, která navíc ani není drahá. Její cena na Aliexpress začíná na 6,20 dolaru.

Praktická zkoušečka napětí

Tuto vychytávku určitě ocení nejen domácí kutilové. Hodí se totiž komukoli pro vyzkoušení, zda je elektrická zásuvka pod proudem, nebo jestli je drát trčící ze zdi „živý“. Právě pro takové chvíle je tu tato malá zkoušečka napětí s 2 palcovým displejem pro zobrazení naměřených hodnot. Nejen že detekuje napětí, ale změří i jeho výši. Zkoušečka změří napětí od 6 V až do 1000 V. Manipulace s ní je bezpečná a velmi jednoduchá a její cena ve slevě začíná na 10,28 dolaru.

Čistič displeje telefonu

Umatlaný displej telefonu nevypadá vůbec hezky, ale nelze tomu zabránit. Pro rychlé a jednoduché vyčištění displeje je připravené šikovné udělátko. Je to vlastně malá nádobka s tekutinou a rozprašovačem, která je potažená utěrkou z mikrovlákna. Stačí tedy displej postříkat a pak jedním tahem setřít. Samozřejmě se dá tento čistič použít i na displej tabletu a monitor notebooku nebo stolního počítače. Navíc i cena ve slevě je velmi nízká a začíná na 0,34 dolaru.