Výrobce Longer se taktéž, jako ostatně skoro všichni, rozhodl uspořádat slevovou Black Friday akci zařadil do ní několik svých produktů. Akce spočívá v tom, že pokud nakoupíte nad 100 dolarů, cena vám spadne o 10 dolarů níže. Pokud nakoupíte nad 300 dolarů, cena se poníží o 40 dolarů. No pokud nakoupíte nad 600 dolarů, z viditelné cenovky se vám umaže 80 dolarů směrem dolů. Co tedy v Longer Black Friday najdeme? Jedná se o tyto produkty: Gravírovačku LONGER RAY5 10W, 3D tiskárnu LONGER LK5 Pro a 3D tiskárnu Orange 4K Resin.

LONGER RAY5 10W

Značku LONGER asi nemusíme našim čtenářům, zejména příznivcům laserového gravírování, představovat. Společnost si za svou poměrně krátkou kariéru dokázala získat poměrně solidní renomé a vyšplhala se až na samý vrchol oboru.

LONGER RAY5 10W je poměrně výkonný model, který dokáže dát opravdu zabrat. Pro začátek, 10W laserový modul s nejdelším ohniskem 50 mm s technologií duálního paprsku dokáže řezat věci jako 20mm masivní dřevo nebo 30mm akrylát. A díky ultrajemnému přítlačnému bodu 0,06*0,06 mm bude vaše gravírování přesnější než kdykoli předtím s menším množstvím vypálených stop. Nová čipová sada ESP32 a technologie gravírování proti chvění jsou dalšími skvělými výhodami, které také můžete mít. A díky velké gravírovací ploše 400 x 400 mm můžete naplno rozvinout svou kreativitu.

Stroj je také mimořádně bezpečný s řadou bezpečnostních záruk. Jako je například detektor plamene a alarm, nehořlavý akrylátový kryt, ochrana proti posunu dlaždic a ochrana proti pohybu. LONGER RAY5 10W je také první laserová gravírovačka s vestavěným dotykovým displejem a 3,5″ displej se bude hodit pro offline operace. Je však také kompatibilní se všemi vyspělými softwarovými platformami pro gravírování, jako je LaserGRBL nebo Lightburn.

LONGER LK5 Pro

Dobrých značek 3D tiskáren existuje na trhu už poměrně velké množství, ale určitě neublíží si do zásoby přidat i další jméno. LONGER LK5 Pro je FDM tiskárna s velmi stabilním trojúhelníkovým designem, která navíc dorazí už z výroby na 90 % sestavená. Takže potřebuje k funkčnosti už jen pár posledních úprav. Nabídne navíc velkou maximální tiskovou plochu 300 x 300 x 400 mm a není tak problémem i tvorba větších kousků. Je také velmi tichá a díky využití open source motherboardů velmi přívětivá k případným doplňkům. Skleněná deska s keramickým povrchem je pak ideální pro snadné sundání hotového 3D modelu. A zbrusu nová teflonová trubice trysky vydrží i extrémní teploty a jen tak se nezanese. K jednoduchosti ovládání pak přispěje i velký barevný 4.3-palcový displej.

LONGER Orange 4K Resin

Longer Orange 4k je 3d tiskárna na bázi pryskyřice pro stereolitografii LCD (SLA). Jednou z klíčových specifikací tiskáren LCD SLA je velikost pixelu. Velikost pixelu určuje, jak přesně dokáže tiskárna vytvrdit pryskyřici. Čím menší je velikost pixelu, tím detailnější mohou být výtisky. Longer Orange 4k má tiskový objem 120 mm x, 68 mm y a 190 mm z. Samotné lůžko má šikmý horní povrch, takže přebytečná pryskyřice snadno odtéká. Čtyři šrouby umožňují vyrovnání lůžka a lůžko je k ose z připevněno jedním šroubem s palcem. Osa z obsahuje závitovou tyč a je uložena ve dvou lineárních ložiskách, která zajišťují plynulý a stabilní pohyb.

Longer Black Friday

A pojďme už k samotným cenám. Gravírovačka LONGER RAY5 10W je aktuálně k dostání za 409,99 dolarů. To 3D tiskárna LONGER LK5 Pro dostala cenovku 289,99 dolarů. A poslední kousek, kterým je 3D tiskárna LONGER Orange 4K Resin se v akci Longer Black Friday dostala s cenou na 235,99 dolarů. Vše je expedováno z EU skladu, takže není třeba řešit všelijaké celní poplatky a daně z přidané hodnoty. Tak co, vybrali jste si?