Někteří výrobci chytrých telefonů mají každým rokem velké akce, na kterých uvádějí nové telefony, technologie a upozorňují na inovace, které připravují. Patří mezi ně i společnost Oppo, která každým rokem připravuje pro své fanoušky a odbornou veřejnost akci INNO Day. Loni akce proběhla 14. a 15. prosince/decembra a její součástí byl i první virtuální svět Inno World. Ovšem hlavní atrakcí bylo uvedení historicky prvního skládacího telefonu Find N. Nu a Inno Day nás nemine ani letos a očekáváme, že zde dojde na uvedení skládacích telefonů Oppo Find N2 a Find N Flip.

Už i známý tipař Digital Chat Station na čínském Weibo avizuje, že Oppo Inno Day proběhne stejně jako loni v prosinci, a dost možná i ve stejném termínu. A samozřejmě očekává, že výrobce představí nové skládací stroje Oppo Find N2 a Find N Flip. Kromě nich se určitě dočkáme i dalších zajímavých novinek, nicméně tipař si zatím netroufá odhadovat o co konkrétně půjde. Ostatně ani Oppo dosud nepotvrdilo, kdy jejich akce Inno Day proběhne. Ale vzhledem k tomu, že nenápadně naznačovali uvedení skládacích telefonů před koncem letošního roku, je prosinec v podstatě jistý.

Odhadované specifikace telefonů Oppo Find N2 a Find N Flip

Na oba skládací telefony si už tak trochu tipaři posvítili, takže pro nás už nejsou velkou neznámou. Víme, že model Oppo Find N2 dostane procesor Snapdragon 8+ Gen1. K němu výrobce přidá až 12 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. Vnitřní LTPO AMOLED displej má úhlopříčku 7,1 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Zajímavě vypadá i vnější displej telefonu, který má prý úhlopříčku 5,5 palce, je typu OLED s rozlišením 2120 ×1080 pixelů. Obnovovací frekvence dosáhne na 120 Hz.

Oppo u tohoto modelu opět použije čip MariSilicon X pro vylepšení fotografií a také funkci 4K Ultra Night Video pro kvalitnější video záznamy. V souvislosti s fotoaparáty tipaři zmiňují 50 MPix snímač Sony IMX890, 48 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX581 a 12 MPix nebo 13 MPix teleobjektiv. Baterie má údajně kapacitu 4520 mAh a podporu 67 W nabíjení.

Véčkový model Find N Flip podle tipařů pohání procesor Dimensity 9000. Dále zmiňují vnitřní OLED displej s úhlopříčkou 6,8 palce a rozlišením 2520 × 1080 pixelů. Vnější OLED displej je menší a má úhlopříčku 3,26 palce. Akumulátor má 4300 mAh, což není špatné na skládací véčkový stroj. Selfie kamera má prý rozlišení 32 MPix a snímač Sony IMX709. Hlavní fotoaparát je duální s primárním 50 MPix senzorem Sony IMX766. Doplní jej 8 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX355. Operačním systémem je v obou případech Android 13.