Telefony Oppo z produktové řady Find X mají fanoušci společnosti ve velké oblibě. Je sice pravda, že se od vzniku této série na modely Find X dotahují i telefony jiných výrobců, ale stále jde o výsostně prémiová zařízení. Letošní modely řady Find X5 nahradí modely řady Oppo Find X6 a někteří tipaři odhadují, že bychom se jich mohli dočkat i dříve, než na začátku příštího roku. Nicméně výrobce zatím jejich dřívější uvedení nepotvrdil. Naopak ale tipaři nyní stále častěji nabízejí své odhady o specifikacích chystaných strojů. Zhruba před měsícem například avizovali, že model Oppo Find X6 Pro dostane skvělý fotoaparát se třemi snímači.

Popis foto senzorů telefonu Oppo Find X6 Pro

To, že telefon Oppo Find X6 Pro opravdu dostane do vínku skvělý hlavní fotoaparát opět potvrdil i nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Tentokrát se zaměřil na rozlišení a typy jednotlivých senzorů, které v modulu najdeme rovnou tři. A všechny tři prý mají rozlišení 50 MPix.

Primární 50 MPix snímač je Sony IMX989. Je to 1 palcový senzor s 7P objektivem a optickou stabilizací obrazu. Druhým v pořadí je 50 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX890 a třetím snímačem je 50 MPix teleobjektiv Sony IMX890 s 2,7× optickým zoomem a optickou stabilizací obrazu. K nim výrobce přidá i ToF senzor, pro správné zachycený hloubky ostrosti.

Ovšem nejen foto výbava, ale i další specifikace telefonu Oppo Find X6 Pro budou stát za to. Tipaři očekávají, že displej je typu E6 AMOLED s úhlopříčkou 6,7 palce, rozlišením 2K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Selfie kamera údajně dostane 32 MPix snímač. Co se procesoru týče je možné, že telefon půjde na trh ve dvou verzích s procesory společností Qualcomm a MediaTek. Půjde o vlajkové čipsety Snapdragon 8 Gen2 a Dimensity 9200. K nim výrobce zřejmě přidá 8/12 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště. Můžeme čekat i zhruba 5000 mAh baterii s podporou 100 W kabelového a 50 W bezdrátového nabíjení. Operačním systémem samozřejmě je Android 13.