Společnost Samsung je jedním z mála výrobců, kteří stále pracují na rozšiřování svého portfolia v segmentu tabletů. A to i přesto, že svého času zájem o tablety výrazně poklesl. Na svém kontě mají jak vlajkové tablety, kdy poslední z nich, řadu Galaxy Tab S8, představili společně s telefony Galaxy S22. Nyní to vypadá, že je v přípravách další tablet s názvem Samsung Galaxy Tab S8 FE.

Tento tablet prošel v září/septembri testy Geekbench s kódovým označením SM-X506B a interním označením “Birdie” a tipaři už tenkrát naznačovali, že je to právě další tablet z řady S8. Nyní se mu na zoubek podíval známý tipař Roland Quandt a nejenže potvrdil jeho obchodní název, ale na Twitteru uvedl také některé z jeho specifikací.

Odhadované specifikace tabletu Samsung Galaxy Tab S8 FE

Díky obchodnímu názvu se zdá, že chystaný tablet opravdu rozšíří prémiovou řadu Galaxy Tab S8. Ovšem všechny tyto tablety mají AMOLED displeje. Naopak tablet Samsung Galaxy Tab S8 FE dostane obrazovku typu LCD, takže zřejmě půjde o cenově dostupnější zařízení. Kromě toho tabletu prý nechybí Wacom Digitizer pro nativní podporu stylusu.

Z nedávných testů Geekbench víme, že tablet Galaxy Tab S8 FE pohání procesor z dílen společnosti MediaTek a konkrétně jde o Kompanio 900T. Čipset je postavený na 6nm výrobní technologii. Podle benchmarkových testů je vylepšenou verzí s vyšším taktem 2,6 GHz na dvou jádrech Cortes-A78. Dalších šest jader Cortex-A55 má takt 2,0 GHz a vše doplnila grafika Mali-G68 MC4. Procesor má také integrovaný 5G modem. Tablet prý půjde na trh ve verzi s podporou 5G sítí a ve verzi s Wi-Fi. Verze s Wi-Fi má kódové označení Samsung SM-X500. Při Geekbench testech procesor doplnily 4 GB operační paměti a systém Android 13. Cenu tipaři odhadují na 650 euro za model s Wi-Fi a 750 euro za verzi s 5G. Výrobce ale zatím nic z výše uvedeného nepotvrdil.