Mezi výrobce chytrých telefonů, kteří si dělají zálusk na čerstvě představený vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2 patří i značka Redmi. I oni používají vlajkové čipsety společnosti Qualcomm, a to především u telefonů řady “K”. Ostatně právě tyto stroje patří k těm nepopulárnějším, protože mají dobře vyvážený poměr cena/výkon. Dokonce i jejich vlajkové lodi zpravidla bývají těmi nejlevnějšími prémiovými telefony na trhu. A je asi jasné, že tomu tak bude i u chystané série Redmi K60.

Vzhledem k tomu, že “káčkové” telefony Redmi jsou velmi žádané, zabývají se jimi i tipaři. Díky nim už pár informací o modelech Redmi K60 máme. V sérii prý najdeme tři modely, jmenovitě standardní K60, dále pak K60 Pro a K60 Gaming. Právě posledně jmenovaný herní telefon dostane vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen2. Pro další telefony v sérii jsou prý připraveny procesory Dimensity 8200 a Dimensity 9200, ale není vyloučený ani Snapdragon 8+ Gen1. Zatím jsme ale neviděli žádné rendery nebo snímky, které ukazují jak telefony Redmi K60 vypadají. Ty se ale už také objevily na čínské síti, proto si můžeme udělat rámcovou představu o designu chytaných strojů.

Design telefonů série Redmi K60

Renderovaný snímek musíme brát s rezervou. Není totiž jisté, kdo je jeho autorem a zda nejde jen o nějaký “fanouškovský” koncept. Každopádně vidíme, že modul hlavního fotoaparátu má ve srovnání s modely K50 přepracovaný design. Vzhled fotoaparátu je poměrně úsporný s obdélníkovým modulem se zaoblenými rohy. Je celkem úzký a leží v levém horním rohu zadního panelu. Jsou zde tři snímače, kdy jeden z nich podle čtvercového ohraničení může být periskopický. V modulu najdeme i LED blesk.

Kolem displeje jsou souměrné a relativně úzké rámečky a proto ani brada není široká. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Na pravé hraně vidíme kolébku hlasitosti a tlačítko napájení. Zdá se, že do tohoto tlačítka je integrovaný i snímač otisků. Co se odehrává na spodní a horní hraně z renderu nevyčteme. Také jsme nezjistili, zda takový design dostanou všechny modely v řadě Redmi K60, nebo jen ten nejvyšší. Ovšem je pravděpodobné, že se to dozvíme už brzy, protože tipaři odhadují, že výrobce nové telefony představí na čínském trhu v příštím měsíci.