Společnost OnePlus letos představila novou produktovou řadu Ace. Nutno ale dodat, že pod tímto názvem se telefony prodávají jen na čínském trhu, na globálních trzích je najdeme s jiným obchodním názvem. První z nich, OnePlus Ace, se v Číně začal prodávat na jaře letošního roku, druhý model, Ace Racing Edition, přišel na svět zhruba za měsíc po něm a poslední z telefonů, Ace Pro, debutoval v Číně v srpnu/auguste. Nu a nyní tipaři tvrdí, že už běží práce na modelu OnePlus Ace 2.

Hlavní specifikace modelu OnePlus Ace 2

Podle názvu by měl být OnePlus Ace 2 logickým nástupcem letošního prvního modelu z řady Ace. Je také pravděpodobné, že stejně jako on bude chystaný telefon přeznačeným modelem Realme GT Neo. Tentokrát zřejmě půjde o model GT Neo 5. Kromě toho také tipaři už odhadují některé z hlavních specifikací chystaného telefonu OnePlus. Například na Twitteru se o nich zmiňuje celkem spolehlivý Yogesh Brar.

Tipař se domnívá, že OnePlus Ace 2 má 6,7 palcový Fluid AMOLED displej s rozlišením 1,5K a obnovovací frekvencí 120 Hz. V případě nástupnického modelu Ace výrobce vymění procesor z dílen MediaTek, konkrétně Dimensity 8100 Max, za čipset Qualcomm. Podle tipaře půjde o Snapdragon 8+ Gen1, což je stále velmi výkonný čipset. K němu přidá 8/12/16 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště.

Baterie má údajně solidní kapacitu 5000 mAh a k tomu navíc podporuje i rychlé nabíjení s výkonem 100 W. Akumulátor je tedy větší než u předchozích modelů ze série Ace, ale výkon nabíjení poněkud překvapivě spadl ze 150 W na 100 W. Operačním systémem je Android 13 s uživatelským rozhraním ColorOS. Tipař také zmínil, jak je na tom OnePlus Ace 2 s foto výbavou. Přední kamera má rozlišení 16 MPix, což je takový hezký standard. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix snímačem Sony IMX890, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix senzorem. O termínu představení se tipař nehovoří.