Hodnocení recenzenta

Vivo X80 Lite je povedený telefon, který je dobře připravený na focení a má skvělou výdrž na jedno nabití. A pokud chcete na přední kameru nahrávat video nebo fotit, je to ideální nástroj, protože má i zaostřování. Škoda jen plastové konstrukce a prozatím lehce nedomrlého systému.

8
x/10

Posledních pár let je velkou módou postavit na jednom hlavním modelu telefonu skoro celé portfolio pro danou generaci. Vivo na to jde trochu od lesa, protože pod modelem X80, se schovává už jen model X80 Pro, který jsme tu měli na recenzi nedávno, a také model X80 Lite, který tu máme dneska. Přeneslo se DNA většího a vybavenějšího modelu také do toho levnějšího? To se dozvíte z následující recenze Vivo X80 Lite!

Ještě před začátkem recenze posíláme z redakce díky do zastoupení Vivo pro český trh.

Recenze Vivo X80 Lite

Balení – máme všechno!

I když Vivo používá trochu jinou konstrukci krabičky, asi nikoho nepřekvapí. Ale je to příjemné osvěžení v záplavě stejných kvádrů. I přes svůj tvar poskytuje balení prostor pro nabíječku, USB-C kabel, gumový kryt a dokonce i sluchátka. Ta jsou typu pecky, na rozdíl od špuntů u X80 Pro a musí se připojit k telefonu pomocí přiložené redukce USB-C na 3,5 mm jack. A to je vlastně vše, i když co dalšího vlastně očekávat.

Balení je, vzhledem k poslednímu vývoji, bohaté.

Balení je, vzhledem k poslednímu vývoji, bohaté.

Design a zpracování – inspirace, ale jen trochu…

Většina výrobců se jakž takž snaží držet si určitý směr a designovou řeč pro jednu, nebo i více generací svých výrobků. Ve Vivo si ale řekli, že ten Lite model by přece jen mohl vypadat trochu jinak, než vlajková loď. Inspirace ve starším jablečném zařízení je celkem jasná, osobně mě spíš překvapuje o jak moc se liší od vyššího modelu X80 Pro. Na druhou stranu telefon nevypadá špatně.

Vivo X80 Lite má celkem výrazné rámečky kolem displeje.

Vivo X80 Lite má celkem výrazné rámečky kolem displeje.

Uživatele tedy přivítá telefon, který má striktně hranatý rámeček a perfektně plochá skla na obou stranách. Rozměrný modul foťáků na zadní straně s velkými černými objektivy vypadá dobře a bez mučení se přiznám, že mi tyhle hranaté telefony vlastně chybí.

Záda telefonu jsou hodně výrazná a mění barvy.

Záda telefonu jsou hodně výrazná a mění barvy.

Rámeček sice vypadá na pohled jako by byl z hliníku, ale je z dobře opracovaného plastu a v rukou působí docela dobře. Některým uživatelům ale nebude jeho hrana v dlani moc příjemná. Naštěstí je přibalený kryt více zakulacený, takže není vše ztraceno. I díky tomu, že je rámeček z plastu, na něm nejsou žádné přechody pro antény a i to mu přidává, vzhledem k tomu, že je daleko širší než je obvyklé, plusové body.

Na druhou stranu tlačítka by si zasloužila trochu lepší “klik” a kvalitnější materiál. Zároveň moc nevystupují z těla a jsou celkově slabší než u konkurence.

Rámeček je bohužel plastový, i když je dobře zpracovaný.

Rámeček je bohužel plastový, i když je dobře zpracovaný.

Na rámečku je místo ještě pro primární mikrofon, USB-C, kombinovaný šuplík pro dvě Nano-SIM nebo jednu Nano-SIM a jednu MicroSDXC kartu a hlasitý reproduktor. Na horní hraně je pak jen sekundární mikrofon.

Plast je nejvíce vidět právě na otvorech dole na rámečku.

Plast je nejvíce vidět právě na otvorech dole na rámečku.

Na zádech telefonu je velký plochý prostor, který je vyplněný barvou s názvem “Sunrise Gold”. Ta se mění opravdu jak chameleon, od oranžové, přes zlatou, modrou až po stříbrnou. Druhou volbou je pak černá, která má jiný typ vzorování.

Přední strana telefonu je přirozeně osazená velkým FHD+ AMOLED displejem. Ten má kapkovitý průřez uprostřed nahoře a trochu nezvykle velké rámečky, ale na něj přijde řada až v další samostatné kapitole.

Dohromady tři čočky, ale jen jedna stojí za to.

Dohromady tři čočky, ale jen jedna stojí za to.

Celkově na mě Vivo X80 Lite působí dobře, i když ten “prémiový feel” z něj nemám. U telefonu s cenou pod 10 000Kč to asi ale není žádné velké mínus.

Na závěr ještě rozměry a hmotnost – 159,20 × 74,20 × 7,79 mm a 186 gramů.

Displej – o pravdu je plochý? Ano, opravdu.

Odnože OLED displejů jsou již standardem mnoho let a ani Vivo X80 Lite nezahálí a přináší AMOLED panel. Spolu s ním přichází také modernější 90 Hz obnovovací frekvence obrazovky a vysoký maximální jas s hodnotou až 1300 nitů. Samozřejmostí jsou také další zkratky v podobě 103 % pokrytí NTSC nebo podpora HDR10+. Rozlišení 2404 x 1080 FHD+ je také zcela dostatečné pro 6,44″.

Displej je skvěle použitelný i při provozu venku.

Displej je skvěle použitelný i při provozu venku.

Displej je, vlastně už ze své podstaty, téměř to nejdůležitější a Vivo se rozhodlo osadit telefon dobrým panelem. Jeho barvy si nezadají i s dražšími telefony, stejně jako rozsah jasu je výborný. A i používání venku není žádný problém. Jediné, co by se dalo oprávněně zařadit mezi mínusy, je obnovovací frekvence 90 Hz. Většina konkurence je již na 120 Hz, a to je přece jen o něco příjemnější na používání než nižších 90 Hz. I když i to je fajn, tak standard se už lehce posunul.

Drobnějším překvapením jsou také větší rámečky, než je dneska v módě. Vivo X80 Lite i díky tomu vypadá trochu jako telefon z předminulé generace, i když reálně to není nic hrozného a neměl jsem s displejem jediný problém.

Použitý AMOLED panel má 90Hz obnovovací frekvenci.

Použitý AMOLED panel má 90Hz obnovovací frekvenci.

Čtečka otisků je umístěná pod displejem, jak jsme většinou dnes již zvyklí. Je umístěná téměř úplně dole a pro některé uživatele bude, předpokládám, až moc nízko. Čtečka je klasická optická a její rychlost snímání otisku a odemčení je v nastavené normě pro tento typ čtečky. Neměl jsem s ní žádný problém a vždy fungovala k plné spokojenosti.

V displeji je také přední kamerka, mimochodem s rozlišením 50 MPx a dokonce i automatickým zaostřováním. Ta je zasazená do trochu old schoolové “kapky”, jakou jsme na telefonech vídávali před pár lety. Tedy alespoň v ceně kolem 10 000Kč. Ne že by to něco ovlivňovalo z hlediska použitelnosti, spíš jako designový prvek to není už tak obvyklé.

Hardware a výkon – Dimensity vládne

MTK si od doby prvních čínských telefonů vydobylo poměrně dobrou pozici a proto je někdy vidíme i ve vyšší třídě. Ale jejich hlavní zaměření jsou stále spíš mobily střední třídy, kam se výborně hodí. V případě Vivo X80 Lite se jedná o MTK MT6877 Dimensity 900. Ten je vyrobený pokročilou 6 nm litografií a obsahuje dohromady 8 jader – 2x 2,4 GHz Cortex-A78 a 6x 2,0 GHz Cortex-A55. Procesor také doplňuje grafický čip Mali-G68 MC4 a 8 GB operační paměti RAM a 256 GB úložného prostoru. Ten se dá rozšířit o MicroSDXC kartu. Tedy za předpokladu, že uživatel obětuje jeden Nano-SIM slot.

S výše zmíněným HW se jistě nedá předpokládat, že by Vivo X80 Lite bylo nějaké malé herní monstrum. Na druhé straně je ale celkem jasně daný výkon, který telefon dokáže dodat a příležitostné hráče rozhodně nebude limitovat, pokud se trochu upraví předpoklady a nastavení her samotných. V případě Genshin Impact je lepší stáhnout nastavení na medium, ale PUBG jede na vysoké detaily bez problémů. To samé platí i pro CarX a Diablo: Immortal, které jsou perfektně hratelné i na vyšší nastavení. Samozřejmě do budoucna nebude výkon stačit, ale ona životnost telefonu střední třídy nebude možná ani tak dlouhá, aby to uživatel reálně nějak pocítil.

Výsledky benchmarků přikládám níže, třeba se budou pro porovnání s dalšími telefony hodit.

Ostatní výbava zahrnuje všechno, co by měl moderní telefon obsahovat a co je v této cenové hladině standardem a dokonce i jedna položka, která je spíše nadstandardem. Všechny ty důležité zkratky, jako je LTE, 5G, GPS, Glonass, LDAC, Bluetooth 5.2, 44W rychlonabíjení telefon samozřejmě má. A má dokonce také optickou stabilizaci na hlavním objektivu, což je velké plus (jedním z výrazných mínusů posledních telefonů od Honoru). V některých recenzích jsem se také dočetl, že Vivo X80 Lite by snad nemělo mít NFC, ale všechno je v pořádku. Telefon NFC má a má jej funkční.

Co telefonu naopak chybí, tak je bezdrátové nabíjení a například iR dioda, ale oboje je výsadou spíše dražších zařízení.

Operační systém – FuntouchOS – potřebuje dopilovat

Není to tak dlouho, co jsme měli Vivo X80 Pro na recenzi a i když dopadlo celkově opravdu skvěle, až jsem si ho sám pořídil, jedna z kritiky, kterou jsem na něj musel snést, byl operační systém Funtouch OS. A protože mají oba dva telefony shodnou verzi Funtouch OS 12, tak bych mohl vlastně okopírovat tuto stať z předešlé recenze.

Výchozí launcher, jako obvykle, s malými možnostmi si jej upravit.

Výchozí launcher, jako obvykle, s malými možnostmi si jej upravit.

Funtouch OS 12 je založený na Androidu 12 a na poslední Funtouch 13 zatím ještě čekáme, než se dostane i k nám, koncovým uživatelům, ve stabilní verzi. Přesná verze systému, se kterou jsem Vivo X80 Lite testoval, je PD2215EF_EX_A_12.0.8.1.W30, novější mi telefon nenabídl.

Funtouch OS 12

Funtouch OS 12

Takže stále platí, že nastavení ve foťáku se neotáčí, položky v nastavení pod názvem Zkratky a přístupnost a Dynamické efekty jsou obrovskou hromadou textu a jsou značně nepřehledné. Z barev UI sice tentokrát lze vybrat, ale 4 barvy, ze kterých je jedna okrovo-hnědá, si uživatel stěží vybere. Nastavení stahovací lišty je opravdu jen základní a správa ikon v liště veškerá žádná. A gesta, která slouží pro pohyb po systému, neumí rychlé přepínání mezi spuštěnými aplikacemi swipnutím po spodní hraně.

V možnostech customizace UI se má Vivo ještě hodně co učit. A sám s nadějí vyhlížím novější verzi systému s očekáváním alespoň částečného zlepšení uživatelské zkušenosti.

Ale na druhé straně jsou samozřejmě i pozitivní body, jako je plynulý chod systému i aplikací, rychlé reakce, dobrá správa baterie (i když to je dané spíše jejich rychlým ukončováním na pozadí) a příjemnou drobností v podobě možnosti změny rozložení náhledu spuštěných aplikací na matici 2×2, které se daleko více hodí pro dnešní velké displeje. A také nic nechybí z pokročilých funkcí, kromě výše zmíněných drobností kolem barev a ikon.

EDIT: poslední den, kdy jsem měl Vivo doma, dorazila drobná aktualizace PD2215EF_EX_A_12.0.8.5.W30, která opravuje, mimo jiné, i otáčení nastavení ve foťáku, takže jde celé přečíst.

Po konci testování přišla tahle drobná aktualizace.

Po konci testování přišla tahle drobná aktualizace.

Baterie – vysoká efektivita

Vivo X80 Lite možná nemá tak velkou baterii, jako některé ostatní telefony, zato z těch 4500 mAh dokáže vykouzlit až nečekanou výdrž na jedno nabití. Když jsem telefon vzal ráno se 100% nabitím a porůznu s ním pracoval celý den, od streamování Tidalu v Hi-Fi přes data, koukání na videa, brouzdání internetem a sociálními sítěmi, až po navigaci, neměl jsem problém se dostat na 6 i 7 hodin zapnutého displeje, a to mi ještě nějaká šťáva zbývala. Je vidět, že Dimensity 900 není špatný SoC a systém je na to také dobře připravený.

Pokud by se vám telefon, například další den, přece jen vybil, 44W drátové nabíjení jej dobije za odhadem 75 minut z 0 na 100%. Někoho by mohlo mrzet, že Vivo X80 Lite nemá bezdrátové nabíjení, ale to je opravdu výsada daleko dražších modelů.

Baterie je držák, který je významným plusem celého telefonu.

Baterie je držák, který je významným plusem celého telefonu.

Konektivita, volání GPS a sítě

Základní výbava, kterou dnes požaduje každý uživatel, Vivo X80 Lite samozřejmě má, takže cokoliv od Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, 4G i 5G sítě až po GPS, Glonass, Beidou a další navigační systémy. Jediné, co by snad mohlo někomu chybět, tak je asi iR dioda pro ovládání domácích spotřebičů.

S voláním jsem neměl jediný problém, signál operátora Vodafone byl vždy dostatečně silný a nedocházelo k žádným výpadkům, ani jsem nepozoroval nižší signál, než by měl reálně být. Tedy alespoň podle ukazatele v liště.

Data operátora, ať už 4G nebo 5G byla vzhledem k pokrytí na našem území, tedy v mém případě převážně Prahy, dostatečná a dalo se s telefonem fungoval kdekoliv.

Navigace ale probíhala ne úplně bez chyby. Fixace polohy je sice rychlá, ale celková přesnost už není úplně to “pravé ořechové”. Podle mapy jsem byl vždy o několik metrů jinde, než jsem reálně stál a to i tehdy, když jsem se zastavil na místě a nechal jsem GPS, aby se dozaměřila. Není to tak, že by byla navigace nepoužitelná, ale není prostě tak přesná, jako u modelů se Snapdragonem. Jen tak pro zajímavost jsem nastartoval mapy a navigaci v mém Vivo X80 Pro, který má Snapdragon 8 Gen1 a ten viděl i dvojnásobek satelitů a v byl připojený k další polovině, než Vivo X80 Lite. A to jsem ve svém telefonu ani neměl SIMku, která může při polohování telefonu výrazně pomoct.

Fotoaparát – velké oči a jedno přimhouřené

S každým dalším telefonem, který se mi dostane do rukou, a nejedná se striktně o high-endový fotomobil, se stále zabývám otázkou, proč mají výrobci nutkání přidávat různé další objektivy a snímače, když za jejich cenu by mohli vylepšit ten hlavní, nejpoužívanější. Vivo X80 Lite má totiž opět dobrý hlavní snímač, jakž takž dobrý širokoúhlý a pak tu máme “makro” – 2 Mpx snímač, který nemá ani ostření.

Na druhou stranu, hlavní 64 Mpx snímač s objektivem s optickou stabilizací a světelností f/1.8 je papírově skvělým předpokladem pro výborné fotky. A 8 Mpx širokoúhlý objektiv se záběrem 120° mu jistě bude, alespoň v některých situacích, sekundovat.

Sada tří fotoaparátů na zádech Vivo X80 Lite.

Sada tří fotoaparátů na zádech Vivo X80 Lite.

Prvně bych ale ještě rozebral aplikaci foťáku, která je stejná, jako v případě původní recenze Vivo X80 Pro. Jejím neduhem jsou popisky a piktogramy, které se neotáčí spolu s otočením telefonu. Vypadá to na trochu školáckou chybu a budu doufat, že se to v další verzi systému změní. Kromě toho je ale aplikace fajn, poskytuje prostor pro všechny fotografy, ať už máte telefon jen pro rychlé “cvaky” nebo máte čas si vyhrát s nastavením v Pro módu. Jednotlivé módy focení si lze přeskládat, až na výchozí fotky a video, podle libosti a klidně si můžete do lišty nasázet vše. A co velmi oceňuju, tak možnost uložení nastavení, takže když foťák uživatel zapne, bude mít vždy nastavené to, co naposledy.

EDIT: poslední den, když jsem měl Vivo v doma, dorazila drobná aktualizace PD2215EF_EX_A_12.0.8.5.W30, která opravuje otáčení nastavení ve foťáku, takže jde celé přečíst.

Denní fotografie

Fotky za dne již nejsou zase tak velkou výzvou v dnešních dnech, díky neustále vzrůstající kvalitě jak hardwaru, tak softwaru. A když se k tomu přihodí ještě OIS, tak je výsledek celkem dobře dopředu odhadnutelný. Snímky jsou barevné a mají dostatek detailů, dynamický rozsah není nejlepší, ale o to se postará HDR, které tu, kupodivu, není tak úplně strašné. Šum se také drží na uzdě a na poměry mobilních fotek střední třídy se jedná o slušný výkon.

Jedna věc mě ale trochu mrzí a tou je chromatická aberace v některých případech. Při tom “správném” nasvícení, se v obzvláště v horních rozích objevuje hodně výrazné rozdělení barev, které je dané špatným usazením jednotlivých součástí objektivu. Většinou se sice chromatická aberace neobjevuje, nebo v přiměřené míře, někdy je ale hodně výrazná.

Foťák fotí rychle, bezproblémově ostří, i když neostří tak blízko, jak bych si představoval a možná proto se v telefonu objevil i makro snímač. Popravdě ale asi neznám nikoho, kdo by se chtěl vracet kvalitou fotek někam do roku 2008. Protože zrovna v případě Vivo X80 Lite, je totiž lepší vyfotit objekt přední kamerkou, která na rozdíl od makro snímače, ostření má.

Širokoúhlý foťák je jistě jedním s těch lepších doplňků, které nás v mobilech potkaly. Kvalita fotek z “šíra” opravdu hodně záleží na kvalitě objektivu, který je daleko náročnější vyrobit než klasický wide. Opět, za dne nejsou výsledky za dobrého světla špatné a dají se použít, ale jakmile nesvítí pořádně slunce, jde kvalita strašně rychle dolů a začíná se objevovat výrazné rozostření v rozích fotek. Ale i tak je škoda, že objektiv má fixní bod ostření. Možná, kdyby jej neměla přední kamerka a zrušil by se celý makro snímač, možná by se našly prostředky, jak zlepšit hlavní objektivy, místo takovýchto nesmyslných rozhodnutí.

Noční fotografie

To je samozřejmě daleko větší výzva a pro dobré výsledky je opravdu potřeba nějaká ta výbava, ať už hardwarového, nebo softwarového typu. Vivo X80 Lite má naštěstí oboje a neváhá podávat slušné snímky, na které se nemůže, vzhledem k ceně, snést nějaká výraznější kritika. Fotky jsou dobře prosvětlené, mají ještě dostatek detailů a netrápí je ani moc šumu. To vše je zásluhou inteligentního automatického režimu, protože stejně jako v případě X80 Pro, je Noční režim tak trochu zbytečný. Pomůže s některými přepaly, ale za cenu menších detailů.

Expozice je téměř vždy zvolená správně a to je velký skok oproti ostatním výrobcům, kteří se snaží scénu prosvětlit co nejvíce za každou cenu. Takže i když by to Vivo mohlo udělat, snaží se jít spíš naproti reálnějšímu zobrazení a to je, alespoň za mě, velké plus.

Vzhledem k tomu, jak na hraně fotil širokoúhlý foťák ve dne, neočekávejte moc dobré výsledky v noci nebo za šera. Noční režim sice trochu pomůže, ale detailů je ve fotkách opravdu málo a absence zaostřování to bohužel ještě zhoršuje.

Selfie

Ano, i mě to jednou čekalo. Samostatná podkapitola o selfies. Vivo X80 Lite je totiž vybavený 50 Mpx kamerkou a ta má dokonce zaostřování. Sice nemá přisvětlovací LEDku z modelu Vivo V23 5G, ale i tak je její kvalita daleko nad i mnohem dražšími telefony. Přední kamerka dokáže natáčet díky zaostřování docela slušné video s rozlišením 720p, 1080p a 4K. Pro dvě nižší rozlišení umí dokonce i 60 fps, pro 4K už jen 30 fps. Takže vlastně kopíruje zadní foťák, který umí přesně tyhle parametry také.

I když tedy přední kameru na telefonu nepoužívám, ta ve Vivo X80 Lite je skvělá a dokážu si jí představit jako dobrou náhradu i pro streamovací setup. Jediné, co bych mohl ale proti dražšímu modelu Vivo X80 Pro vypíchnout, je absence funkce Čtecí zařízení. Což je vlastně to samé, jako se používá například ve zpravodajství, kdy na obrazovce jede pomalu text a zpravodaj jej čte přímo ve vysílání.

Video

U nahrávání videa už naráží telefon na HW limity. Aplikace dokáže nabídnout 720p, 1080p a 4K video s tím, že dvě nižší dokáží nahrávat při 60 fps, kdežto 4K jen při 30 fps. Na druhou stranu 1080p@60fps bude stačit převážné většině uživatelů i díky optické stabilizaci, která dělá svou práci skvěle a ani chůze a další otřesy nejsou ve videu moc vidět. Další stránkou je pak zvuk a ten bohužel nedoplňuje kvalitou obraz. Je poměrně zahuhlaný, chybí mu detaily a celkově je hodně kulatý.

Zvuk – mono? Mono.

Vivo X80 Lite je levnější telefon, ale i tak jsem od něj očekával alespoň určitý standard, který se dneska rozšiřuje. Použití sluchátka jako sekundárního reproduktoru je už docela běžné a i když se možná nejedná o nějaké Hi-Fi, při sledování videí nebo hraní her se přece jen hodí. Je škoda, že má telefon jen jeden reproduktor naspodu a který není ani nějak extra hlasitý. I když je poměrně kvalitní a není jen uřvaný, ostatní telefony na tom jsou o špetku lépe.

Kvalitnější poslech je samozřejmě při připojení sluchátek, ať už drátově přes redukci, nebo bezdrátově přes Bluetooth 5.2. To mi fungovalo skvěle, nemám jakékoliv připomínky ke kvalitě připojení ani v režimu náročného kodeku LDAC, který Vivo samozřejmě také umí. Párování přes NFC a následné připojení přes Bluetooth vždy probíhalo také zádrhelů.

Ještě bych neměl zapomenout na přibalená sluchátka z balení. K nim dostane uživatel i redukci z USB-C na 3.5 mm jack, což může posloužit i pro jiná drátová sluchátka. Jak kabel, tak sluchátka samotná, jsou z bílého plastu a už od pohledu je zpracování na té nejnižší akceptovatelné úrovni. Ono co čekat od sluchátek, které pravděpodobně stojí tolik, co oběd ve firemní kantýně. Zvukově se přibližují kvalitě zpracování, takže opravdu jen jako nouzovka, pokud nemáte vlastní sluchátka.

Závěr recenze Vivo X80 Lite

Celkem často se stává, že u závěru ani nevím, jak mám telefon vlastně hodnotit. Něco je na něm super, něco zase úplně špatné a ale jen průměrný výsledek by moc nedával smysl. Vivo X80 Lite si ale připravilo docela dobře namíchaný koktejl vlastností, které mi hodnocení znatelně ulehčily.

Mínusy nejsou tentokráte nic, co by potencionálního kupce mohlo odradit. V prvé řadě je to asi plastová konstrukce, ale rámeček není špatně zpracovaný. Pro někoho možná jen 90Hz obnovovací frekvence displeje a také použití nesmyslného makro snímače, který nemá ani zaostřování. A jen jeden hlasitý reproduktor, který na konkurenci nestíhá.

Někde na pomezí mezi dobrým a špatným se ještě pořád pohybuje nadstavba Funtouch OS. Ta svou funkčností stále nedosahuje kvalit například MIUI, OxygenOS ani dalších dlouholetých stálic scény, ale zase je dobře optimalizovaný a rychlý.

Plusy jsou na druhou stranu velmi silné. V prvé řadě je to výdrž na jedno nabití, kdy mi telefon v klidu vydržel i dva dny. Hlavní foťák má optickou stabilizaci a jeho výkony jsou skvělé. A to platí i pro selfie kamerku se zaostřováním, která má také neoddiskutovatelné kvality, obzvláště vhodná je pro vlogging nebo i streamování. Dobrý výkon SoC Dimensity 900, který se jistě propisuje i do té skvělé výdrže. A když na to přijde, tak ani 44W drátové nabíjení není k zahození.

Za cenu 9899 Kč, za které se Vivo X80 Lite právě teď prodává, si myslím, že neuděláte chybu, byť konkurence je samozřejmě dostatek.

A ještě jednou díky zastoupení Vivo, které nám zapůjčilo Vivo X80 Lite na recenzi!