Po několika letech útlumu se v poslední době tablety opět dostaly do popředí zájmu. Svůj velký podíl na tom má pandemie koronaviru, kdy jsme pracovali a studovali z domova. Tablety se právě pro tuto situaci velmi dobře hodily, takže se k nim vrátily společnosti, které na jejich výrobu už rezignovaly. A s jejich produkcí začaly dokonce i firmy, které je ve svém portfoliu nikdy neměly. Mezi ty první případy patří třeba Xiaomi a mezi druhé pak společnosti Realme, Vivo a Oppo. Oppo letos už vydalo tablety Oppo Pad a Oppo Pad Air a nyní připravuje model Oppo Pad 2.

Oppo Pad 2 půjde na trh už brzy

Parametry jednotlivý tabletů společnosti Oppo se docela liší, a to zejména v oblasti použitých procesorů. Jestliže první tablet pohání Snapdragon 870, u modelu Pad Air sáhl výrobce po čipsetu Snapdragon 860. A do třetice, u tabletu Oppo Pad 2, změní i producenta čipsetů a údajně použije procesor Dimensity 9000. Alespoň o tom na čínském Weibo informuje tipař Digital Chat Station.

Díky použitému čipsetu se u tabletu Oppo Pad 2 dostáváme z typické střední třídy do vyšší střední třídy. MediaTek totiž procesor Dimensity 9000 připravil jako odpověď na vlajkový Snapdragon 8 Gen1. Nicméně příliš výrobců jej u svých prémiových telefonů nepoužilo. U tabletů jej najdeme snad jen u modelu Lenovo Tab Extreme, který se před pár dny objevil v databázi Google Play Console.

Kromě informace o procesoru tipař také dodává, že obrazovka Oppo Pad 2 dostane vysoké rozlišení, konkrétně 2800 × 2000 pixelů. Připomeňme, že jeho předchůdce, Oppo Pad, má LCD displej s rozlišením 2560 × 1600 pixelů. Oba parametry tedy vypadají zajímavě a chytaný tablet bude mít slušný výkon i displej. Další specifikace mohou být podobné jako u předchůdce. Je sice pravda, že společnost Oppo o chystaném tabletu zatím taktně mlčí. Tipař se ale domnívá, že na jeho uvedení dojde už brzy, zřejmě ještě před koncem letošního roku.