Společnost Qualcomm před několika dny oficiálně představila nový vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2. A to znamená jediné. Ti z výrobců chytrých telefonů, kteří si tento čipset zarezervovali pro svoje vlajkové stroje se nás budou snažit navnadit k jejich koupi. Samozřejmě se také rozjel boj o to, kdo takový telefon představí jako první. A co si budeme podívat, žhavých adeptů je hned několik. Mezi nimi ani letos nechybí společnost Motorola, která chystá telefon Moto X40.

Jak dopadl model Moto X40 na Antutu?

To, že telefon Moto X40 dostane procesor Snapdragon 8 Gen2 už celkem dávno avizovali tipaři a potvrdila jej i certifikace Tenaa. Nu a nyní nám totéž potvrdil i šéf mobilní divize Lenovo, pan Chen Jin. Na čínské síti totiž zveřejnil testovací výpis Antutu, kde chystaný telefon slušně bodoval. Celkové skóre je velmi solidních 1 312 901 bodů, ale syntetické testy výkonu jsou jedna věc a výkon při reálném používání je věc druhá.

Každopádně benchmarkové testy jsou celkem vhodné pro porovnání výkonu s jinými telefony nebo čipsety. A jak už víme, hlavní konkurencí Snapdraghonu 8 Gen2 je vlajkový procesor Dimensity 9200. Proto si porovnáme jejich výkon. Čipset z dílen společnosti MediaTek v Antutu boduje také velmi slušně. Získal ale mírně nižší skóre, konkrétně jsou to 1 266 102 body. Dá se tedy říci, že oba procesory mají srovnatelný výkon.

Vraťme se ale zpět k telefonu Moto X40. Podle toho, co zveřejnila Tenaa totiž dostane i další zajímavé parametry, které mu dodají punc prémiového zařízení. Displej je typu OLED s úhlopříčkou 6,67 palce, rozlišením 2400 × 1080 pixelů a s integrovaným snímačem otisků. Procesor Snapdragon 8 Gen2 doplní 8/12/18 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště. Kapacitu baterie sice přesně neznáme, ale měla by mít zhruba kolem 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 68 W. Foto výbava obnáší hlavní fotoaparát se dvěma 50 MPix snímači a jedním snímačem s rozlišením 12 MPix. Na uvedení modelu Moto X40 v Číně prý dojde už brzy, na globální trhy se ale telefon podívá až později.