Fanoušci a příznivci společnosti OnePlus jsou už nějakou dobu ve střehu. Chystá se totiž vlajkový model OnePlus 11, který stejně jako mnoho prémiových telefonů pro příští rok pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. Tipaři o němu mluví už celkem dlouho s tím, že výrobce pro tento model chystá atraktivní design, slušnou foto výbavu a orientaci na výkon. Nově tipaři avizují, že telefon dostane i vylepšenou konstrukci.

OnePlus 11 bude prémiový se vším všudy

Specialistou na celkem přesné odhady je nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Momentálně se zmiňuje o tom, že chystaný telefon OnePlus 11 dostane keramické tělo zasazené do kovového rámu. To, že výrobci občas u svých prémiových telefonů použijí keramiku není žádnou novinkou, ale tento materiál nebývá používán příliš často. Je sice poměrně odolný a skutečně luxusní, ovšem je zároveň i těžký a celkem drahý.

Ale OnePlus už jeden telefon s keramickou konstrukcí na svém kontě má. Jde o model z už poměrně hluboké minulosti, konkrétně z roku 2015. Jeho název je OnePlus X a vyšel jen v limitované edici. Proto uvidíme, jak se s keramikou výrobce popasuje znovu po sedmi letech. Samozřejmě i mobilní technologie za tu dobu pokročily, takže OnePlus 11 může být opravdu atraktivním, ale i drahým strojem.

Kromě již zmíněného očekáváme i vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2, ke kterému prý výrobce přidá až 16 GB operační paměti. Tipaři avizují i trojitý fotoaparát, který tvoří primární 50 MPix senzor Sony IMX890, 48 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX581 a 32 MPix teleobjektiv Sony IMX709 s 2× optickým zoomem. O optiku se postará společnost Hasselblad. Mimochodem stejný fotoaparát dostane i skládací telefon Oppo Find N2. Nechybí ani zakřivený displej s FullHD+ rozlišením a “dírou” v levém rohu pro přední kameru. A v neposlední řadě se mluví i o baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 100 W. Doufáme, že se už brzy o telefonu OnePlus 11 dovíme něco víc i od samotného výrobce.