Značka iQOO připravuje dva nové telefony. Jde o modely iQOO 11 a 11 Pro, o kterých se tipaři už nějakou dobu zmiňují. Minulý měsíc nám například shrnuli hlavní specifikace modelu Pro a následně výrobce potvrdil, že u tohoto telefonu použije vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2. Dobrou zprávou je jistě i to, že se oba modely dostanou také na globální trhy. A to se u řady iQOO 10 nestalo. Stále se také spekuluje o tom, kdy výrobce telefony představí. Někteří tipaři si myslí, že na globální uvedení dojde ještě v tomto měsíci, jiní zas uvažují až o lednu/januári příštího roku.

Jak vypadá telefon iQOO 11

Vzhledem k tomu, že o modelu iQOO 11 Pro už přece jen něco víme, zaměříme se nyní na standardní iQOO 11. Navíc se na čínské síti objevily první snímky tohoto stroje a můžeme si tak udělat představu, jak vypadá jeho zadní panel. Jednoduše se dá říci, že se výrobce v podstatě drží designové linie této číslované řady. I když drobné rozdíly tu jsou.

Boční hrany zadního panelu telefonu iQOO 11 jsou mírně zakřivené a v levém horním rohu vidíme obdélníkový modul hlavního fotoaparátu. Jsou v něm dva větší snímače, jeden menší a také LED blesk. Ve spodní části modulu je nápis „Powered by V2“, což jasně odkazuje na to, že výrobce použil ISP čip V2. Co se týče barevnosti, je tu sytě červená barevná varianta a bílá varianta s červeným, modrým a černým svislým pruhem, která odkazuje na BMW edici.

Mezi specifikacemi telefonu iQOO 11 najdeme 6,78 palcový E6 LTPO AMOLED displej s rozlišením 1440 × 3200 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz. Stejně jako Pro verzi, tak i standardní verzi pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. Tipaři očekávají, že čipset doplní 8/12 GB operační paměti a 256/512 GB interní paměti. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix, 13 MPix a 8 MPix senzory a selfie kamera dostala 16 MPix snímač. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou OriginOS 3.