Nový Google Pixel? Je to tak. Google totiž pracuje na novém smartphonu Pixel vyšší střední třídy. Podle spekulací by toto zařízení mohlo být skutečným trhákem. A to v případě, že bude mít všechny správné specifikace a také správnou cenu. Vývojář Kuba Wojciechowski opět zveřejnil na Twitteru rozsáhlé informace o smartphonu Google s kódovým označením “Lynx”. Tentokrát rozebral nejnovější verzi aplikace Fotoaparát Google. Narazil tak na smartphone s názvem “Lynx”. Samozřejmě se jedná pouze o kódové označení. Kód také prozrazuje, že se jedná o zařízení “střední třídy”.

Již dříve se objevily informace, že by mohlo jít o jakousi vylepšenou variantu řady Pixel 7. Ale i přes keramický zadní kryt se tedy bude jednat o zařízení střední třídy. Nicméně “Pixel 7a” by měl přijít s poměrně působivou výbavou.

Nový Google Pixel: 1080P OLED DISPLEJ, DUÁLNÍ FOTOAPARÁT S NOVÝMI SNÍMAČI

Telefon dostane OLED displej od společnosti Google. Ten má nabídnout velmi jemné zobrazení s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí až 90 Hz. Zejména ovladače fotoaparátů poskytují některé další informace. Hovoří se o fotoaparátu Sony IMX787 (64 megapixelů). Objevují se také zprávy o snímači fotoaparátu Sony IMX712 (pravděpodobně 13 megapixelů) na zadní straně. Od dříve zmiňovaného snímače Samsung GN1 bylo tak zřejmě upuštěno.

Nový Google Pixel

Jak již bylo dříve oznámeno, pod kapotou by měl být opět instalován chipset Google Tensor G2. Tento osmijádrový SoC je vyráběn společností Samsung na 4nanometrovém procesu. Vychází z čipu Samsung, ale má řadu vlastních úprav společnosti Google. A to zejména v oblasti strojového učení a umělé inteligence. O kapacitě operační paměti zatím nejsou žádné informace.

Celkově zní “Pixel 7a” specifikacemi ještě lépe než Pixel 7. Přesto by zařízení se svým umístěním jako smartphone střední třídy mělo být levnější. Pokud zde Google přijde s cenou pod 500 dolarů, mohli bychom se dočkat skutečného bestselleru.