Už za necelý týden se můžeme těšit na další nové zajímavé telefony. Na 22. listopadu/novembra totiž představovačku na čínském trhu potvrdila i značka Vivo. A ti, kteří mají rádi u svých telefonů atraktivní vzhled a skvělou foto výbavu se mohou těšit na telefony ze série Vivo X90. Ty podle prvotních odhadů tipařů předčí úspěšné modely z řady X80.

V sérii najdeme tři telefony a konkrétně jde o modely Vivo X90, X90 Pro a X90 Pro Plus. Tipaři odhadují, že všechny tři telefony z této série budou prémiové. Standardní model se zřejmě stane prvním telefonem s procesorem Dimensity 9200, který podporuje čerstvě uvedený ISP čip Vivo V2. Stejný procesor pak dostane i telefon X90 Pro, ale tipaři u něj nevylučují ani Snapdragon 8+ Gen1. Pro nejvyšší model z celé série, X90 Pro Plus, si výrobce údajně rezervoval vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen2, který včera debutoval.

Vivo X90 se předvedl na Geekbench

I když jsou tipaři, kteří odhadují specifikace jednotlivých modelů relativně spolehliví, vždy si raději počkáme alespoň na rámcové potvrzení jejich odhadů. Jedním z nich mohou být i testy Geekbench. Před pár dny testy prošel model X90 Pro s procesorem Snapdragon 8 Gen2. Nyní se na řadu dostal standardní model Vivo X90.

Tento telefon v testech Geekbench figuruje s kódovým označením V2241A. Z výpisu dále plyne, že byl otestovaný s osmi jádrovým procesorem, kdy nejvýkonnější jádro má takt 3,05 GHz. Zdá se tedy, že jde skutečně o dříve avizovaný procesor Dimensity 9200 z dílen společnosti MediaTek. Při testech procesoru sekundovalo 12 GB operační paměti a systém Android 13. V Single-Core testu telefon Vivo X90 získal 1353 body a ve více jádrovém testu pak 4055 bodů. Čipset máme tedy potvrzený a doufáme, že Vivo už brzy nabídne i další podrobnosti o specifikacích.