Značce Honor se velmi dobře daří jak na čínském trhu, tak na trzích globálních. U nás například dobře boduje model Honor 70, o který mají tuzemští fanoušci velký zájem. Ale čas pokročil a je třeba pomýšlet na další krásné nové stroje. Proto Honor docela nedávno oznámil, že chystá na čínském trhu představovačku na 23. listopadu/novembra. Ta proběhne od 14:30 tamního času. Vzápětí na to výrobce potvrdil, že v tomto termínu představí skládací telefon Magic Vs a nadstavbu Magic UI 7.0. Nyní také potvrdil, že na této prezentační akci budou debutovat i telefony Honor 80.

Na skutečnost, že za pár dnů budou uvedeny i telefony Honor 80 upozornil na oficiálním Weibo účtu CEO společnosti, pan George Zhao, krátkým promo videem. K dispozici jsou zde i první oficiální upoutávky, které upozorňují především na design chystaných telefonů. Ty má zase na svědomí Timmy Yip, renomovaný designér z Hongkongu. A mezi celebritami, které telefony Honor 80 propagují je i čínský model a herec Simon Gong.

Telefony Honor 80 mají atraktivní vzhled

Vzhled je opravdu působivý. Podle upoutávek mají telefony Honor 80 zakřivené hrany a ve středu horní části předního panelu je oválná “díra” pro duální selfie kameru. Je ale poměrně malá, takže nijak neruší celkový estetický dojem. Zadnímu panelu dominuje celkem velký modul hlavního fotoaparátu, který je vertikálně uložený v levém horním rohu zad. Vzhled modulu vychází z designové linie Honoru, ale je přepracovaný a obrys kolem snímačů evokuje číslici 8. Navíc textura na zadním panelu připomíná mořské vlny.

Co se týče specifikací, které chystané telefony dostanou máme k dispozici jen to, co odhadovali tipaři. Očekávají, že v sérii najdeme modely Honor 80 SE, standardní model 80 a také 80 Pro. U nich počítají s procesory Dimensity 1080, Snapdragon 778G+ a Snapdragon 8+ Gen1. Dále počítají i s rychlým nabíjením s výkonem 66 W a 100 W a hovoří se i o 160 MPix primárním senzoru hlavního fotoaparátu. Výše uvedené specifikace snad výrobce už brzy potvrdí.