Výrobci chytrých telefonů už netrpělivě vyhlížejí uvedení vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen2. Je to dáno především tím, že pracují na svých vlajkových strojích s tímto čipsetem. Jako každým rokem se po představení procesoru rozjede boj o to, kdo svůj nový vlajkový telefon uvede jako první. Samozřejmě se bavíme o čínském trhu a jako každým rokem je žhavým želízkem v ohni společnost Xiaomi. Už poměrně dlouho tipaři upozorňují na telefony Xiaomi 13 a 13 Pro, které budou debutovat společně a dočkáme se jich ještě před koncem letošního roku.

Někteří tipaři si ale myslí, že na uvedení telefonů Xiaom i 13 a 103 Pro dojde letos dřív než loni. Dost možná už v listopadu/novembri. Výrobce ale zatím nic takového nepotvrdil. A nepotvrdil ani to, kdy se tyto vlajkové modely dostanou na globální trhy. Obecně se očekává, že globální představení proběhne v prvním kvartálu příštího roku. Je ale možné, že se globální představovačky také dočkáme dřív. Telefon Xiaomi 13 totiž už získal indickou certifikaci BIS.

Co potvrdila certifikace BIS o modelu Xiaomi 13

Standardní model Xiaomi 13 prošel certifikací BIS s kódovým označením 2210132G. Alespoň to tvrdí na stránkách MySmartPrice. Ovšem jako obvykle se z certifikačního výpisu příliš podrobností o telefonů nedozvíme. Jedno je ale jisté, že se dostane i na indický trh a podle písmena G v označení nejde o vyloženě indickou verzi, ale o verzi globální.

Certifikace sice specifikace modelu Xiaomi 13 neprozradila, ale tipaři zas až tak skoupí na slovo nejsou. Díky nim víme, že displej je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,2 palce a FullHD+ rozlišením. Obrazovka je plochá s “dírou” pro přední kameru ve středu horní části. Zadní panel je lehce zakřivený se čtvercovým modulem hlavního fotoaparátu. V něm leží tři snímače a LED blesk. Rozhodně počítáme s procesorem Snapdragon 8 Gen2 s až 12 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou MIUI 14. A také víme, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 67 W.