Jestli měla pandemie koronaviru na něco pozitivní vliv, tak je to nárůst poptávky po tabletech. Zájem o ně a jejich prodeje byl před koronavirem na bodu mrazu. Ale nyní tablety začínají vydávat i ty společnosti, které na jejich vývoj rezignovaly. Dokonce je do svých portfolií zařadili i ti, kteří nikdy tablety neprodukovali. Už v podstatě od druhé poloviny loňského roku totiž víme, že právě OnePlus pracuje na svém historicky prvním tabletu OnePlus Pad.

OnePlus si už loni podal u evropského patentového úřadu žádost o ochrannou známku OnePlus Pad a stejně tak učinil i v Indii. Následně tipaři předpokládali, že tablet výrobce představí ještě letos a dokonce odhadovali některé z jeho specifikací. Ovšem konec roku se blíží a na představovačku prvního tabletu OnePlus stále čekáme. A podle tipaře Maxe Jambora se letos už ani nedočkáme. Na Twitteru totiž tvrdí, že se na trhu objeví až v příštím roce, přesný termín ale neuvádí.

OnePlus Pad může být kopií tabletu Oppo Pad

Max Jambor sice sdílí zprávu o tom, že tablet OnePlus skutečně dorazí s velkým nadšením, ale jeho tipařský kolega Roland Quandt je o poznání skeptičtější. V komentáři pod tweetem píše, že půjde o další nedokonalý a předražený tablet běžící na Androidu. Pravděpodobně půjde o kopii Realme Padu nebo podobného tabletu a Android na tabletech je navíc ve velmi špatném stavu.

Zda má Quandt pravdu uvidíme příští rok. Ale už nyní se proslýchá, že OnePlus Pad je skutečně postavený na základech tabletu společnosti Oppo. Oppo a OnePlus jsou partneři a vzájemně sdílejí své technologie a patenty. A společně s nimi i značka Realme, která se také angažuje ve skupině BBK Electronic. Navíc obě společnosti už mají své tablety na světě, takže je pravděpodobné, že OnePlus Pad bude kopírovat některé z jejich specifikací. A také se spekuluje o tom, že OnePlus Pad bude jen přeznačeným tabletem Oppo, tedy žádný originál nebo novinka.