Po skvělých telefonech Vivo X80 a X80 Pro se už pomalu můžeme těšit na jejich nástupce. Na scénu se totiž chystají telefony Vivo X90 a podle tipařů v řadě najdeme hned tři modely. Konkrétně to jsou standardní X90 a dále pak X90 Pro a X90 Pro Plus. O každém z nich už něco málo víme a víme i to, že je výrobce představí ještě před koncem letošního roku. Stále ale bylo tajemstvím, kdy přesně se tak stane.

Vivo před dvě dny sdílelo na síti krátké promo video, ve kterém naznačuje, jaký design telefony Vivo X90 mají. Nutno říci, že je skutečně atraktivní v sytě červené a černé barvě. K dispozici prý ale bude i modrá barva. Navíc se tímto potvrdily i snímky designu modelu X90 Pro Plus, které jsme viděli nedávno. Na konci videa se mihne termín 22. listopadu/novembra a čas 19:00. Vzhledem k tomu, že video vypadá oficiálně, považujeme i tento termín představení za oficiální.

Telefony Vivo X90 a co o nich zatím víme

Tipaři odhadují, že všechny tři telefony Vivo X90 budou prémiové. Standardní model se zřejmě stane prvním telefonem s procesorem Dimensity 9200, který podporuje čerstvě uvedený ISP čip Vivo V2. Stejný procesor pak dostane i telefon X90 Pro, ale tipaři u něj nevylučují ani Snapdragon 8+ Gen1. Pro nejvyšší model z celé série, X90 Pro Plus, si výrobce údajně rezervoval vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen2, který Qualcomm oficiálně představí tento týden.

Kromě prémiových čipsetů dostanou telefony Vivo X90 také slušnou porci paměti. Operační paměť prý začíná na 8 GB a na trh půjdou i verze s 12 GB RAM. U interní paměti tipaři očekávají verze s 128 GB, 256 GB a 512 GB. Operačním systémem je ve všech třech případech Android 13. A samozřejmě hlavním tahákem je foto výbava, na které opět spolupracovala společnost Zeiss. Vzhledem k tomu, že termín uvedení telefonů řady Vivo X90 je potvrzený, počítáme s tím, že výrobce v nejbližších dnech začne avizovat i jejich hlavní specifikace.